ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 11:52

Almanya, Afganistan'daki askeri taşıyor


Uluslararası Güvenlik Destek Gücü (ISAF) bünyesinde Afganistan'da görev yapan Alman askerlerine ait malzemelerin yer aldığı ilk askeri kargo uçağı Trabzon'a geldi.
     Alman askerleri ile askeri araçlar ve bu araçlara ait malzemelerin bulunduğu, Ukrayna'dan kiralanan Antonov An-124-100 tipi özel kargo uçağı Trabzon Havaalanı'na indi.
     Alman askerlerini havaalanında, Trabzon Vali Yardımcısı Kamil Sarıaslan ile Almanya Silahlı Kuvvetleri Müşterek Üsler ve Destek Komutanı Tuğamiral Manfred Nielson karşıladı.
     Bu sırada, araçlar ve malzemeleri havaalanından yaklaşık 3 kilometre mesafedeki Trabzon Limanı'na taşıyacak 2 tır da aprona alındı.
     Daha önce yapılan açıklamalarda, Afganistan'daki Alman askerleri malzemelerin Trabzon üzerinden Almanya'ya taşınmasının 2016'ya kadar sürebileceği belirtilmişti.
     Trabzon Havaalanı'ndan malzemelerin yaklaşık 3 kilometre mesafedeki Trabzon Limanı'na kara yolundan taşınacağı, buradan gemilere yüklenerek Almanya'ya götürüleceği ifade edilmişti. Bu süre içinde lojistiği sağlamak amacıyla daha önce 160 Alman askeri Trabzon'a gelmişti.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER