ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL4°C
Hafif Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Eylül 2013 Salı 13:40

Alman gazetesinden FDP'ye röportaj tepkisi


Almanya'da sol eğilimli Tageszeitung gazetesi, Hür Demokrat Parti (FDP) Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Philipp Rösler ile yaptığı röportajı, partinin onay vermemesi üzerine sorulara verilen cevaplar yer almadan yayınladı.
Gazeteden yapılan açıklamada, Rösler'in iki muhabiriyle yaptığı görüşmede, "koalisyondaki tartışmalar, vergi politikları, kendisine gelen nefret içerikli elektronik postlar, ırkçılık ve Rösler'in Asyalı görünümü" gibi tüm konulara cevap verdiği ifade edildi.
Açıklamada, FDP tarafından "Rösler'in, seçim kampanyasında Asyalı dış görünümünü konu yapmak istemediği" gerekçesiyle röportajın yayınlanmasına izin verilmediği belirtildi. Bunun üzerine gazete, röportajı sadece soru kısmıyla yayınlarken, Rösler'in cevaplarının yer alacağı bölüm ise boş bırakıldı.
FDP sözcüsü Peter Blechschmidt de röportajın yayınlanmasına izin verilmediğini doğruladı.
Rösler'in kişisel konularda konuşmaya hazır olduğunu ancak gazetenin ''nefret'' konusuna odaklandığını kaydeden Blechschmidt, bunun üzerine parti merkezinin, bu tarzda bir söyleyişiyi kabul etmediğini ve yayınlanmasına izin verilmeyeceği yönünde karar aldığını söyledi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER