ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 21:56

"Alladım, Pulladım, Mektubumu Yolladım" etkinliği


Sivas'ta 8 anaokulundan 40 öğrenci, "Alladım, Pulladım, Mektubumu Yolladım" adlı etkinlik kapsamında, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül,Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bazı bürokratlara mektup gönderdi.
     Öğretmenleriyle PTT Sivas Başmüdürlüğüne gelen öğrenciler, yazdıkları ve üzerine resimler çizdikleri mektupları postaya verdi. Sivas Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Çetin Özdemir, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Okul Öncesi Eğitim Şenlikleri" kapsamında kentte birtakım etkinlikler düzenlendiğini söyledi.
     "Alladım, Pulladım, Mektubumu Yolladım" adlı etkinliğin amacına değinen Özdemir, "Mektup ve postane, kültürümüzde çok önemli bir yer edinmiştir. İnsanlarımız sevinçlerini, kederlerini hep mektuplarla taşımışlardır. Mektuplar, şiirlere, filmlere, kitaplara konu olmuştur. Çocuklarımızın postaneyi görmeleri ve pulla tanışmaları açısından bu etkinliği yapıyoruz" diye konuştu.
     Özdemir, öğrencilerin, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bazı milletvekilleri, valiler, belediye başkanları ve bürokratlara mektup gönderdiğini söyledi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER