ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2013 Cuma 02:02

Alkollü yolcu hostese saldırdı

THY uçağında aşırı alkol alan bir yolcu kabin ekibine korku dolu anlar yaşattı.


THY ’nin bu sabah 06.00’da Atatürk Havalimanı’na inen ve Çin Guangzohu – İstanbul seferini yapan TK-73 sefer sayılı uçağındaki M.K. isimli yolcu 10 saat süren yolculuğunun son saatlerinde uçak içinde dengesiz hareketler yapmaya başladı.

Bir ara eline cam parçası geçiren M.K. görevli hostesin üzerine yürüyünce uçaktaki erkek kabin görevlileri tarafından etkisiz hale getirildi.

Elleri plastik kelepçe ile bağlanan yolcunun her iki tarafındaki koltuklara oturan kabin görevlileri M.K'yi sakinleştirmek için pipetle su içirdi.

PİLOT POLİS İSTEDİ

Bu arada uçağın pilotu İstanbul Atatürk Havalimanı Uçuş Kulesi ile temasa geçerek uçaktaki bir yolcunun uçuş güvenliğini tehlikeli hale getirdiğini ve bu nedenle de inişte uçak altına polisin gelmesi gerektiğini söyledi.

Sabah 06.00’da Atatürk Havalimanı’na inen THY uçağındaki sorunlu yolcu uçuş ekibi tarafından polise teslim edildi. Atatürk Havalimanı Koruma Şube Müdürlüğüne götürülen M.K ifadesi alındıktan sonra savcının talimatı üzerine Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine götürüldü. Bu arada 14 kişilik uçuş ekibi de konuyla ilgili polise ifade verdi.

KAYNAK:
DHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER