ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mayıs 2013 Salı 11:38

Alkollü yayaya çarpan şoför, suçsuz bulundu


 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, üst geçidi kullanmadan yolun karşısına geçmeye çalışan alkollü yayaya çarparak ölümüne neden olan sürücüye dava açmadı.
     Cumhuriyet Savcısı Ömer Faruk Tezel'in verdiği "kovuşturmaya yer olmadığına" dair kararda, 06 HR 555 plakalı otomobili kullanan Refik Suat Kılıç'ın, 23 Şubat'ta 2013'te, Eskişehir Yolu'ndan karşıya geçen Mehmet Altınöz'e (48) çarptığı, ağır yaralanan yayanın, kaldırıldığı Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybettiği belirtildi.
     Olayın ardından başlatılan soruşturma kapsamında bilirkişi raporu aldırıldı. Kanında 2.70 promil alkol olan ve olay yerinin 78 metre yakınındaki üst geçitten geçmeyen Altınöz'ün "dikkatsizliği ve tedbirsizliği ile tam kusurlu" bulunduğu ifade edilen raporda, kurallara uygun hareket eden sürücü Kılıç'ın kusurlu bulunmadığı kaydedildi.
     Olaya ilişkin maktulün ağabeyi Nihat Altınöz de araç sürücüsü Kılıç'tan şikayetçi olmadı. Savcı Tezel, "suçun oluşmadığı" gerekçesiyle Kılıç hakkında, dava açılmasına yer olmadığına karar verdi.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER