ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Sıcak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Haziran 2013 Pazartesi 21:48

Alkol düzenlemesi için devlete teşekkür mektubu gönderdi


Uyuşturucu Madde Bağımlılıkları ve Alkolizm ile Mücadele Federasyonu Başkanı sanatçı Dila Tezemir, uyuşturucu ve alkolle mücadelelerinden dolayı devlet büyüklerine teşekkür mektubu gönderdi.

Dila Tezemir, alkollü içkilerin tüketilmesindeki düzenlemelerin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) kabul edilip Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanıp yasalaşması üzerine başta Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı ve Başbakan olmak üzere bütün devlet büyüklerine mektup ile teşekkür etti.

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Tezemir, "Biz ülkemizde bağımlılıklarla mücadele eden sivil toplum kuruluşlarını birleştirerek devletimizin bu konudaki çalışmalarına ek olarak işin sivil toplum boyutundaki bölümünü yüklenmek ve bağımlılıklar konusunda standart bir politika geliştirmek için yola çıktık. Federasyon kurulma işlemlerini iki hafta önce tamamlamayı başardık. Ülkemizde bağımlılık sorununu ortadan kaldıracak yöntemler bulduk, hocalar bulduk ve rehabilitasyon konusunda dünyanın en büyüğünün temsilciliğini aldık. Ancak Gezi parkı olayları nedeniyle henüz basın tanıtımını yapamadık. Bu nedenle konu hakkındaki detayları ülkemizdeki gerginlik ortamının bitmesinden sonra basınımıza ve devlet büyülerimize açıklamayı planlamaktayız. Gönül isterdi ki bu olaylar yaşanmasın ve bizde devlet büyüklerimize bizzat giderek kendimizi tanıtalım tebriklerimizi ve teşekkürlerimizi arz edelim." dedi.

"YASA BİZCE YETERSİZ"

Mektubunda çıkan yasayı kendilerince yetersiz bulduklarını ifade eden Federasyon Başkanı Dila Tezemir, bunun bile alkol karteline karşı çok büyük bir başarı olduğunu ve Padişah dördüncü Murat’tan sonra ülke tarihine altın harflerle yazılması gerektiğini belirtti.

CHP VE MHP’YE DE MEKTUP

Kısa adı UBAM olan federasyondan CHP ve MHP başkanlarına mektup gönderdi. Onlara gönderilen mektuplarda alkolle ilgili düzenlemelere parti olarak karşı çıktıkları halde CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu nezdinde yasayı destekleyen CHP milletvekillerine ve ayrıca yasayı destekleyen MHP Başkanı Devlet Bahçeli’ye ve nezdinde MHP milletvekillerine teşekkür edildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER