ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Aralık 2013 Pazartesi 11:56

Alime ninenin hayvan sevgisi


Samsun'un Çarşamba ilçesi Kabaceviz köyünde yaşayan 73 yaşındaki Alime Uzun, sahipsiz kedi, köpek ve eşek gibi bir çok hayvanı sahiplenerek, bakımlarını üstleniyor.

Alime ninenin hayvan sevgisi görenleri şaşkına çeviriyor. Sokakta kalan kedi ve köpeklerin yanı sıra başı boş kalan eşekleri de evine alarak onlara özel barakalar yapan Alime nine, yaralı hayvanların da bakımını yaparak onlara sıcak bir yuva kazandırıyor.

Sokakta bulduğu 6 eşek için küçük barakalar yapan Alime nine, yaşadığı yerde de kedi ve köpeklere ev sahipliği yapıyor.
Çok sayıda kedi ve köpeği bulunan Alime nine, kedileri için evinin avlusuna bir barınak ve kedilerin evden çıkarak barınağa ulaşmasını sağlayacak köprü inşa ettirdi.
Uzun yıllar yurt dışında yaşadığını anlatan Alime nine, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1990 yılında Türkiye'ye geldiğini söyledi.

Tek başına yaşadığını bildiren Alime nine, "Sokakta kalan hayvanlara çok üzüldüğüm için onları evime almaya başladım. Çünkü sokak hayvanları çok korumasız. Onlar insanlar gibi dertlerini anlatamıyorlar. Geldiğimden beri kedi ve köpek 50'ye yakın sokak hayvanını yanıma aldım, birçoğunu da sahiplendirdim" dedi.

- "Buz tutan eşeklere üzüldüm"

Siverek'te terk edildikleri kırsalda vücutları buzla kaplı halde donmak üzereyken bulunan 5 eşeğe oldukça üzüldüğünü anlatan Alime nine, şunları kaydetti:

"Eşekler kendi kendilerini doyurabilen hayvanlar, onların bakımı çok zor değil. Onların tek ihtiyacı olan şey kış günü bir kuruluk. Kuruluklar bu hayvanlar için yapılabilir. Onlar masum hayvanlar, ben o televizyondaki görüntülere çok üzüldüm. Hayvanlara neden böyle eziyet ediyorlar. Hayvanlara eziyet edilmesini hiç anlamıyorum. Burada onlar için bir şeyler yapmaya çalışıyorum ve devletin de böyle hayvanlara sahip çıkmasını istiyorum."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER