ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Haziran 2014 Pazartesi 17:22

Ali Adnan Irak'ta IŞİD'le savaşıyor mu?

Ali Adnan Irakta IŞİDle savaşıyor mu?

Çaykur Rizespor'da forma giyen Iraklı futbolcu Ali Adnan'ın sosyal medyaya düşen fotoğrafları tartışılırken Çaykur Rizespor Kulübü Basın Sözcüsü Aykut Ferah'tan açıklama geldi.


Fotoğraflarda Adnan'ın Iraklı askerlerle beraber olduğu görülüyor. Sosyal medyada bazı kişiler Ali Adnan'ın IŞID'a karşı savaşmak için ülkesine gittiğini de iddia ettiler. Ancak Hürriyet'in ulaştığı Çaykur Rizesporlu yöneticiler oyuncunun Bağdat'ta olduğunu ama savaşa gitmediğini belirtti.

Sosyal medyada yer alan ilk fotoğrafta Ali Adnan, Iraklı bir askerle görülüyor. Bir diğer fotoğrafta ise Adnan yine askerler ve ellerinde Irak bayrağı taşıyan kişilerle beraber poz veriyor. Irak merkezli iraqfpg.com (Iraqi Football Picture Gallery) sitesinde yer alan haberde ise, "Ali Adnan'ın da diğer tüm Iraklı milli futbolcular gibi ordu da görev almak için hazır olduğu" iddia ediliyor.

"Futbolcumuz Ali Adnan, Bağdat'ta ailesinin yanındadır ve kamp dönemini beklemektedir"

Çaykur Rizespor Kulübü Basın Sözcüsü Aykut Ferah, Iraklı futbolcuları Ali Adnan'ın Bağdat'ta ailesinin yanında olduğunu ve kamp dönemini beklediğini bildirdi.

Ferah, Ali Adnan'ın sosyal medyada yer alan asker üniformalı fotoğrafına ilişkin açıklama yaptı.

Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafların, Ali Adnan'ın ülkesinde yaşanan özel durumla ilgili olduğunu ifade eden Ferah, "Futbolcumuz ligin bitiminin ardından ailesinin yanına gitmiştir. Futbolcumuz Ali Adnan, Bağdat'ta ailesinin yanındadır ve temmuz ayında başlayacak kamp dönemini beklemektedir. Kendisi ile sürekli görüşmelerimiz olmaktadır. Her seferinde Türkiye'de oynamaktan mutlu olduğunu dile getirmiş ve sabırsızlıkla kamp dönemini beklemektedir" dedi.

Ferah, sporcular üzerinden politika yapmanın doğru olmadığını da sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER