ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 00:01

Alevi Sünni kardeşliği iftarına ünlüler akın etti


Anadolu Alevi Bektaşi Federasyonu tarafından düzenlenen iftar programına çok sayıda ünlü isim de katıldı. Programın güzel bir çağrı olduğunu belirten ünlüler, birlik beraberlik mesajı verdiler.

Anadolu Alevi Bektaşi Federasyonu, Bakırköy’deki Polat Otel’de iftar programı düzenledi. ‘Anadolu Alevisi Sünnisi, Gönlünde tüter Ehli Beyt sevgisi’ sloganıyla düzenlenen iftar programına çok sayıda Alevi ve Sünni vatandaşın yanı sıra çok sayıda ünlü isim de katıldı.

Programa katılan sanatçılardan Ajda Pekkan, “Çok güzel bir geceydi. Bu kadar kardeşlik ve sevgi dolu olması çok güzel. Her kesimden insanların burada olması ve bu kadar duygu seli içerisinde olmasını beni çok etkiledi. Türkiye’nin bu güzel bizim duygularımızı herkesin kardeşlik adına paylaşmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Oyuncu ve Yönetmen Hamdi Alkan da, “Bütün mesele gönüllerin bir olması. Gönüller bir olduktan sonra da bütün meseleler çözülür. Önemli olan buna herkesin yürekten katkıda bulunması. Bu da bunun bir göstergesi.” şeklinde konuştu.

Sanatçı Berdan Mardini ise, “Bu sene de bu yemeğin verilmesi ülkemiz için birleştiricilik açısından güzel bir organizasyon. Allah’ın izniyle bu tarz organizasyonların çok olmasını diliyorum. Bu birlikteliğe ülkemizin ihtiyacı var.” diye belirtti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER