ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 16:18

Alevi önderleri Reyhanlı'da

Alevi önderleri Reyhanlıda


Hacıbektaş Veli Dergâhı'nın en yüksek makamı olan Postnişin görevini yürüten Veliyettin Ulusoy federasyona bağlı çok sayıda üye ile Reyhanlı'ya geldi. Reyhanlı Belediyesini ziyaret eden Ulusoy "Toplum arasındaki gerilme bizi bu noktaya getirdi." dedi.

Beraberinde kanaat önderleri ve ülke genelindeki şubelerin temsilcileri ile Reyhanlı’ya gelen Veliyettin Ulusoy, Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi'yi ziyaret etti. Ziyarette konuşan Ulusoy "Acılarınızı paylaşmak üzere buraya geldik. Allah'tan bu acıyı unutturacak başka acı vermemesini diliyorum. Yapanları, yaptıranları ve sebep olanları şiddetle lanetliyoruz. Acınız bizimde acımız. Sizinle beraberiz. Eleleyiz asırlardan beride özellikle bu bölgede medeniyetlerin olduğunu farklı inançların ve farklı ırkların bulunduğunu biliyoruz. Ve hepsi bir arada yüzlerce yıldır el ele vererek yaşadığını biliyoruz ama son günlerdeki karışıklık ve toplum arasındaki gerilme bizi bu noktaya ne yazık ki getirdi. Çok üzgünüz Hacı Bektaşi toplumu olarak, kanaat önderleri olarak acınızı tekrar paylaşıyorum. Hakka yürüyen canların ailelerimi de sabır ve metanet diliyorum." dedi.

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi'de ziyaretten dolayı teşekkür ederek yaraları dostlarla birlikte hızlı bir şekilde saracaklarını söyledi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER