ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2012 Salı 13:35

Aldırmaz'ı göreve davet etti.


AK Parti Adana İl Başkanı Ziyaettin Yağcı, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde partilerinin yıpratılmaya çalışıldığını söyleyerek, Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ı göreve davet etti.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde geçtiğimiz günlerde Gazipaşa Bulvarı üzerinde bulunan cami yerinin ticarethaneye çevrilmesinin yankıları sürüyor. Bazı yerel gazetelerde bu eylemden AK Partili meclis üyelerinin sorumlu tutulması üzerine bir toplantı yapan İl Başkanı Ziyaettin Yağcı, partilerinin yıpratılmasına izin vermeyecekleri belirtti. Kararın meclisten 10’a 9 geçtiğini hatırlatan Yağcı, bu 10 oyun içerisinde bir kişinin AK Partili olduğunu ifade etti. Onay veren diğer meclis üyelerinden 4’ünün MHP, 3’ünün CHP, 2’sinin de bağımsız olduğunu vurgulayan Yağcı, “Ne hikmetse toplam 8 üyesi olan MHP’nin 4 üyesi bu cami alanı olmaktan çıkarılsın diye oy vermiş, kalan 4 tanesi de çekimser kalmış. 1 tane bile mevcut hali muhafaza edilsin diye oy kullananı olmadığı halde hiç MHP’nin lafı yok. Cumhuriyet Halk Partisi’nden 3 üye cami alanından çıksın demiş, 3 üye hayır kalsın demiş, 2 üye de meclise gelmemiş. Cumhuriyet Halk Parti’nin de lafı yok. Ama bizim eski üyemiz oyunu öyle kullandı diye AK Parti töhmet altında tutuluyor.” dedi.

AK PARTİ, ONAY VEREN MECLİS ÜYESİ HAKKINDA İŞLEM YAPACAK
İbadethane yerinin ticarethaneye çevrilmesi konusunda olumlu oy kullanan AK Partili Murat Türk için gerekli işlemi yapacaklarını dile getiren Yağcı, “Partimizin içindeki yanlışlıkları da düzeltmek bizim boynumuzun borcudur. Gereğini de yapacağız. Henüz kendisiyle görüşmedim, yurt dışında. Bu arkadaşımız aynı zamanda Yüreğir Belediyesi’nde başkan vekilliği yapıyor, orada da gereği yapılacaktır. Ne icap ediyorsa yapılacak.” diye konuştu.

Cami alanının bir başka şekle değiştirilmesine güçleri ölçüsünde engel olacaklarını dile getiren Yağcı, 25 binlik planın ilkelerine uygun olmayan bütün 5 binlik tadilatların da kendi nazarlarında gayri meşru olduğunu açıkladı. Konuşmasında Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ı göreve davet eden Yağcı, “Tüm yanlış kararların meclise iade edilmesini istiyorum. Bu, Büyükşehir Belediye Başkan vekilimizin yetkisi dahilindedir. Eğer bu yapılmazsa, biz meclis üyelerimiz vasıtasıyla itiraz ederek bunun yeniden meclise gelmesini sağlarız. Gerekirse yargı yoluna başvurarak bu yanlışlıkların iptalini sağlarız. Her halükarda bu yanlış hesapları Bağdat’tan döndürürüz.” ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER