ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 13:01

Albayrak'tan CHP'ye çözüm süreci eleştirisi


Gazeteci, yazar Nuh Albayrak, terör sorununun çözüm sürecinde CHP’nin tutumunun samimiyetsiz olduğunu öne sürdü. Albayrak, "Böyle bir konuda alışageldiğimiz sığ ve kısa vadeli siyasi hesap yapıldığını düşünüyorum." dedi.

Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, Moral FM’de Selahaddin Kocaaslan’ın sunduğu Sabah Gündemi programına konuk oldu. Albayrak, programda terör sorununun çözüm süreci, muhalefetin tutumu ve gelinen son noktayı değerlendirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çözüm sürecinde takındığı tavrı eleştiren Albayrak, "Bu çözümün bitmeyeceği ve silah bırakılmayacağı yönünde tahmin yürütmeye başladı. Böyle mi istiyorsunuz, yoksa böyle mi tahmin ediyorsunuz? Çok olumsuz bir bakış. Bu süreçte en son teröristin çekilmesi 6 ay sürecektir. Ve bugünden sonra PKK ve terör sorunu bitmiştir diye bakmak da çok yanlıştır. En belirleyici konu şuanda Türkiye’de kan akmamasıdır. Bu çok önemli bir konudur. 3 aydan beri Türkiye’de huzuru yaşadık. Bu süreç ilerlediği sürece MHP ve CHP yönetimi de marjinalleşecek. Ankara’da bunların söylemleri son derece sığ kalacak. Çünkü bunlar toplumun çok gerisinde kaldılar." ifadelerini kullandı.

Terör örgütünün silah bırakmasının yeterli olmadığını kaydeden Albayrak, "Bataklığı kurutmamız gerekiyor. Teröristler dışarı çıkarken, kan durdurulmuşken tekrar istismar edilecek bazı şeyleri ortadan kaldırmamız gerekiyor. Bir süre sonra başka bir unsuru Türkiye’de kışkırtarak yeni sorunlar çıkartacaklardır." uyarısında bulundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER