ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 11:49

Alanya'dan Erciş'e gönül köprüsü


Antalya'nın Alanya ilçesinden Van'ın Erciş ilçesine gelen Alanya Körfez Dershaneleri heyeti, 'Kardeşlik projesi' kapsamında ilçede bulunan okulları ziyaret etti.

Alanya Körfez Dershaneleri Müdürü Muhammet Kocabay başkanlığındaki heyet, ilk olarak kardeş dershane Çağlayan FEM Dershanesi'ni ziyaret etti. Daha sonra Erciş Kaymakamı Barbaros Baran'ı ziyaret eden heyet, projeleri konusunda Kaymakam Baran'ı bilgilendirdi. Alanya ekibi, Anadolu Öğretmen Lisesi, Haydar Bey İlköğretim Okulu, Kadriye Çiftçi İlköğretim Okulu, Yukarı Işıklı Gazi İlköğretim Okulu, Sevim Kürüm Anadolu Lisesi'ni gezdi. Alanya ekibi, yaklaşık iki gün süren ziyaretlerde öğretmen ve öğrencilere kitap ve çanta, çok sayıda öğrenciye de 3 bin adet çanta ve çok sayıda ayakkabı hediye etti.

Muhammet Kocabay, doğu ile batı arasında gönül kardeşliği projesine karınca kararınca bir destek olmak istediklerini söyledi. Çağlayan FEM Dershanesi Müdürü Halit Nayir ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirip, kardeşlik projesi ile eğitimin öneminin daha iyi anlaşılacağını, bu şekilde eğitim seviyesinin dünya standartlarını yakalayacağını kaydetti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER