ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Mayıs 2013 Çarşamba 17:40

Alanya'da imitasyon operasyonu


Antalya'nın Alanya ilçesinde 35 bin civarında imitasyon gözlük ve saat ele geçirildi.

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ile Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Büro Amirliği ilçede sabah saatlerinde 13 ayrı işyeri satış noktaları ve depolarına yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda 25 bine yakın saat ve 10 bin adette gözlük olmak üzere toplamda 35 bin civarında imitasyon saat ve gözlük ele geçirildi. Operasyonda 100'e yakın polis görev yaptı. İşyerlerinin sahipleri hakkında yasal işlem yapıldı.

AYDOĞAN: BU İŞE ESNAFTAN DEĞİL, ÜRETİCİDEN BAŞLAMAK LAZIM

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Kerim Aydoğan, imitasyon ürünlerin önüne geçilebilmesi için önce bu ürünleri üreten fabrikalara operasyon yapılması gerektiğini belirtti.

ALTSO Başkanı Aydoğan, Türkiye'nin her yerinde imitasyon ürünün bulunduğunu ifade ederek yapılan operasyonların çare olmayacağını söyledi. 'Markayı koruma kanununa' göre yapılan operasyonların her yıl defalarca tekrarlandığına dikkat çeken Aydoğan, 3 dükkanı kapatmakla bu olayların önüne geçilemeyeceğini kaydetti.

Operasyonlardan önce esnafa süre verilmesi gerektiğini aktaran Aydoğan, "Esnafın dükkanına hemen kilit vurulmasın, kapatılmasın. Kira, personel ve vergi gideri var. Yoksa vatandaş zor duruma düşer. İmitasyon ürünlerin satışının yapılmaması için süre verilsin. Sürekli denetleme ve uyarılar yapılsın. Belirlenecek süre sonrasında imitasyon ürünlerin satışının yapılması halinde esnafa kilit vurulacağı uyarılarının yapılması gerekiyor." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER