ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 21:19

Alanya’da fore kazıklı sistemle istinat duvarı ile yol çalışması

Alanyada fore kazıklı sistemle istinat duvarı ile yol çalışması


Denizle dağ arasında şehirleşen Alanya'da yol çalışmaları fore kazıklı betonarme istinat duvarları yapılarak çözülüyor. Özellikle dağ olan mahallelerinde bulunan yolları fore kazıklı sistemle istinat durarı yaparak çözüme kavuşturuluyor.

Alanya Belediyesi şehirde ilk defa 90 adet 80 santimetre çapında fore kazıklı betonarme istinat duvarı ile yol düzenlemesi yaparak önemli bir yol sorununu daha çözüme kavuşturuyor. Sugözü Mahallesi Kocahasanlı Mevkiinde çevre yolundan Tepe yoluna bağlanan yeni güzergâh çalışması ile bölge ulaşım yönünden rahat bir nefes alacak. Yolun yapımında güzergâh üzerinde bulunan heyelanlı bölgede Alanya’da ilk defa kullanılan 90 adet 80 santimetre çapında fore kazıklı betonarme istinat duvarı yapılmasıyla çalışma ayrı bir önem kazanıyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Vekili Kemal Dere, Sugözü Mahallesi Tepe yolu üzerinde yeni açılan 20 metre genişliğindeki yolun kayan bölgelerinde fore kazıklı sistemi ile çalışma yapıldığını belirtti.

Kentin diğer bölgelerinde devam eden alt ve üstyapı çalışmalarını da inceleyen başkan vekili Dere, denetleme gezisi sonrası bilgiler verdi. Dere, "90 adet 80 santimetre çapında demirli 1 bin 60 metre tül istinat duvarı yapılarak kayan bölgelerde sorun çözüldü. Diğer çalışmalarımız Alanya Açık Hava Tiyatrosu çevresinde yol ve istinat duvarı, Alaiye caddesinde altyapı çalışmaları devam ediyor." dedi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER