ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Yoğun Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 17:54

Alankent ÇPL yabancı misafirlerini ağırlıyor

Alankent ÇPL yabancı misafirlerini ağırlıyor


Ordu’nun Kabataş ilçesi Alankent Çok Programlı Lisesi (ÇPL), Comenius Okul Ortaklığı Projesi ile İtalya, Yunanistan, Romanya ve Polonya’dan 12 öğretmen ve 12 öğrenciyi Türkiye’ye getirdi.

        Alankent ÇPL’nin daveti üzerine Alanket beldesine gelen konuk öğretmen ve öğrenciler, okula gelişlerinde folklor gösterileriyle karşılandı. Yabancı misafirler zaman zaman folklor ekibine eşlik etti. Daha sonra Alankent Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa katılan yabancı öğrenciler, kendi okullarındaki çalışmalarıyla ilgili sunumlar yaptı. Alanken ÇPL öğrencileri de kendi çalışmalarını misafirlerine tanıttı.

        Alankent Belediye Başkanı Kemal Özer'i de makamında ziyaret eden misafir öğretmen ve öğrenciler, ilçenin doğal güzelliğine hayran kaldıklarını söyledi.

        Kabataş Kaymakamı Bekir Demir, Alankent ÇPL’nin programının 5 ülke çocuklarının birbirleri ile kaynaşması açısından önemli olduğunu belirtti. Demir, misafirlerini en güzel şekilde ağırlayıp ülkelerine yolcu edeceklerini dile getirdi.

        Proje kapsamında Ordu’ya gelen yabancı öğretmen ve öğrencilerin bir hafta boyunca Kabataş ilçesi, Alankent beldesinde kalacakları, il merkezi ve çeşitli ilçeleri gezecekleri bildirildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER