ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 16:31

Akyurt’a bağlı köylerin altyapı sorunları gideriliyor

Akyurta bağlı köylerin altyapı sorunları gideriliyor


Ankara’nın hızla gelişen sürekli göç alan merkezlerinden biri olan Akyurt metropol ilçe olma yolunda ilerliyor. Bünyesinde Esenboğa havalimanı ile birçok sanayi kuruluşunu barındıran Akyurt köyleri ile de gözde kent olma yolunda ilerliyor.

Başkentin gözde merkezlerinden Akyurt’a İl Özel İdaresi tarafından yapılan yatırımlar yerinde incelendi. Akyurt’a bağlı Ahmetadil, Kozayağı ve Uzunlar köyünü kapsayan inceleme gezisine İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Ceylan, Akyurt Kaymakamı Mustafa Yiğit, İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili Ekrem Çiftçi, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Akyurt İl Genel Meclis Üyeleri ve daire amirleri katıldı. Gezinin amacının yöre halkının sorunlarını dinleyerek ihtiyaçları yerinde tespit etmek olduğunu belirten Genel Sekreter Adem Ceylan artık köylerimizde şehirlerimiz gibi her türlü altyapı imkana sahip oluyor dedi. Genel Sekreter Ceylan “Akyurt Ankara’nın hızlı gelişen ve sürekli göç alan ilçelerin başında gelmektedir. Artan nüfusla birlikte ihtiyaçlarında arttığı bir gerçektir. Amacımız kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını yerinde tespit ederek sorunlarını gidermek. İl Özel İdaresi olarak Akyurt’un Ahmetadil Köyüne köy konağı ve köy içi kilit parke döşemesi yapıyoruz. Kozayağı ve Ahmetadil köylerinde yol ıslah çalışması yapıyoruz.” dedi.

Genel Sekreter Ceylan ve beraberindeki heyet, daha sonra Uzunlar köyüne giderek Özel İdarece yapılan camide incelemelerde bulundu. Köy muhtarının cami etrafına istinat duvarı örülmesi isteğine Ceylan olumlu cevap verdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER