ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Ocak 2014 Pazartesi 12:06

AKUT, yaban hayvanları için doğaya yiyecek bıraktı

AKUT, yaban hayvanları için doğaya yiyecek bıraktı


Muğla’nın Fethiye ilçesinde soğuk hava nedeniyle yiyecek bulamayan yabani hayvanların, yerleşim yerlerine inmesini önlemek için Arama Kurtarma Derneği (AKUT) tarafından Ölüdeniz’de bulunan Babadağı’na yiyecek bırakıldı.

    AKUT Fethiye Ekibi, topladıkları et, ekmek ve yemek artıklarını yaban hayvanlarına bırakmak için dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezi Babadağ’a çıktı. Kışın karla kaplanan dağın belirli bir kısmını araçla geçen AKUT üyesi 11 gönüllü, 1,5 kilometrelik buzlu yolu ise yürüyerek geçti. Zirveye ulaşan ekip üyeleri yanlarında taşıdıkları yiyecekleri yaban havyaları için karların üzerine döktü.

    AKUT Fethiye Ekip Lideri Ersin Gür, bu şekilde yaban hayvanlarının karlı ve soğuk kış şartlarında yiyecek bulmalarının sağlandığını aktardı. Aç kalan hayvanlarının şehirlere inmesine, son günlerde sıkça rastladıklarını söyleyen Gür, “Yaban domuzu, çakal, kurt ve ayıları şehir merkezine uzak kalmaları için doğal alanlarında beslemek istedik. Böylelikle toplumsal yaşamı hayvanlardan, hayvanları da insanlardan korumayı amaçlıyoruz. AKUT olarak ülke genelinde sosyal sorumluluk projelerine önem veriyoruz. Bundan sonra da Fethiye’deki otel ve restoranlarda, artan yiyeceklerin doğaya bırakılmasına aracılık etmek için elimizden ne geliyorsa yapacağız.” dedi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER