ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 15:34

Akülü tekerlekli sandalye ile ilk turu evinde attı

Akülü tekerlekli sandalye ile ilk turu evinde attı


Şehitkamil Belediyesi’nin vermiş olduğu akülü tekerlekli sandalyesine kavuşan 17 yaşındaki Şüheda Koçak, ilk turunu evin içinde attı.

Gaziantep Şehitkamil Belediyesi bedensel engelli iki vatandaşa akülü tekerlekli sandalye hediye etti. Beykent Mahallesi’nde ikamet eden kas hastalığı yüzünden yatalak olan engelli 17 yaşındaki Şüheda Koçak’ı baba evinde ziyaret eden Şehitkamil Belediyesi ekipleri, yıllardır akülü tekerlekli sandalye ihtiyacı olan engelli Şüheda Koçak’a sürpriz yaparak getirdikleri akülü tekerlekli sandalyeyi teslim etti. Aldığı akülü tekerlekli sandalye ile mutluluğunu gizleyemeyen Şüheda Koçak, akülü tekerlekli sandalyesine binerek ilk turunu evin içinde attı.

Doğuştan kas hastalığı bulunan ve yürüyemeyen Koçak, “Şu anda mutluluktan ne diyeceğimi bilemiyorum. Çok mutluyum, ben de artık tekerlekli sandalyeme kavuştum. Artık okula rahat bir şekilde gidip geleceğim. Yıllardır beklediğim akülü tekerlekli sandalyeye Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’nun sayesinde kavuştum. Kendisine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

Ekipler daha sonra Pirsultan Mahallesi’nde ikamet eden ve yaklaşık 6 yıldır yatalak olan 67 yaşındaki Elaattin Koçak’ı ziyaret ederek, Koçak ile yakından ilgilendi. Ekipler, daha sonra getirdikleri tekerlekli sandalyeyi Koçak’a teslim etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER