ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2013 Perşembe 14:02

Aksu'da bayram tedbirleri alındı


Antalya’nın Aksu ilçesinde kurban kesim yerleri belirlendi. Satış noktalarının denetimlerinin de devam ettiği ilçede zabıta ekipleri 9 günlük tatil boyunca nöbet tutacak.

    Konuyla ilgili Aksu Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre Kurban Bayramı için gerekli tedbirler alındı. Kurban yerlerini denetleyen ekipler, hayvanların küpelerine, kayıtlarına, sağlık raporlarına veteriner ve gıda mühendisi eşliğinde baktı. Soğucaksu Mahallesi, Çalkaya Sanayi sitesi yanında, Güzelyurt Mahallesi mezarlık yanında ve Barbaros Mahallesi Serik Caddesinde kurban satış yerleri belirlenirken, kesim yeri olarak da Pınarlı Eğitim ve Kültür Hizmet Derneği ve Aksu Eğitim ve Kültür Derneği Arifiye Öğrenci Yurdu belirlendi.

    Dokuz günlük kurban bayramı tatilinde Aksu Belediyesi zabıta ekipleri nöbette olacak. İlçede yaşanabilecek herhangi bir sıkıntıya karşı nöbette olacak olan ekiplere vatandaşlar 153’ten ulaşılabilecek. Ekipler arife günü tatlı üreten imalathaneleri de denetleyecek. Halkın güzel bir bayram geçirmesi için gerekli tedbirleri aldıklarını belirten Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım, “Bu bayramın ilçe sakinlerimize ve tüm Müslüman alemine barış ve esenlik getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER