ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 21:51

Aksoy: Köylerdeki birleştirilmiş sınıf uygulaması azaltılmalı

Aksoy: Köylerdeki birleştirilmiş sınıf uygulaması azaltılmalı


Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy, köylerdeki okullarda devam eden birleştirilmiş sınıf uygulamasının azaltılması gerektiğini belirtti. Aksoy, başarıya ulaşılması için bu konunun titizlikle takip edilmesini istedi.

Bekir Aksoy, ilçe milli eğitim müdürleriyle bir araya geldi. Toplantıda konuşan Aksoy, aylık toplantılar düzenlenmesi yolundaki kararlarının devam ettiğini ve bu kapsamda merkezde her hafta yöneticilerle gündem dahilinde toplandıklarını belirtti. İlçelerde de bunun mutlaka yapılması gerektiğini vurgulayan Aksoy, küçük-büyük demeden her ilçenin kendisine göre sıkıntılarının olabileceğini, sorunların da toplantılarda görüşülmesinin yararlı olacağını söyledi.

Ellerinden geldiğince ilçelerdeki sorunların çözümü, yatırımların takibi için uğraş verdiklerini ifade eden Aksoy, “Onarımlara YİBO’lardan başlayacağız. Daha sonra taşımalı okullar ve sonrasında da diğer okullar olmak üzere onarım planını yaptık. Geçtiğimiz günlerde Ankara’da bakan yardımcımız ve genel müdürlerimizle görüşmelerde bulundum. Ek ödeneklerin gelmesi konusunda bizlere yardımcı olacaklar.” dedi.

“PROJELERE AĞIRLIK VERİN”

Avrupa Birliği (AB) projelerinin il genelinde son derece düşük olduğunu, bunun sayısının artırılması için mutlaka çalışmalar yapılması gerektiğini vurgulayan Bekir Aksoy, sözlerini şöyle sürdürdü: "Geçen yıl ilimizde 10 proje uygulanmış. İlimizin 19 ilçesi var. Her ilçe bir proje yapsa zaten 19 proje olması gerekir. Biz bu sene biraz sıkıştırdık. Şu an 40 projemiz var ama bu dahi yeterli değil. Bu konuda mazeret kabul etmiyorum. Her ilçeden yeterince proje gelmesini bekliyorum. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başka ülkeleri görsünler, oradan Kastamonu ve Türkiye’ye bir baksınlar, değerlendirmede bulunsunlar.”

Okulların kapanmasıyla merkezde branş branş zümre toplantısı organize edileceğini, bunun da mutlaka ilçelerde yapılmasının faydalı olacağına dikkat çeken Aksoy, "Ekstra çalışmalar yapmamız gerekiyor. Özellikle ilçelerimizdeki birleştirilmiş sınıflı okulların sayısını azaltmalıyız. 100’ün üzeride birleştirilmiş sınıf olan okulumuz var. Bunların sayısını azaltılmalı. Başka türlü başarıyı yakalamamız pek mümkün olmaz. Taşımalı eğitime ve YİBO’lara ağırlık vermeliyiz." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER