ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 21:28

Aksaray Belediyesi annelere özel program düzenledi

Aksaray Belediyesi annelere özel program düzenledi


Aksaray Belediyesi, annelere özel Anneler Günü programı düzenledi.

Kültür Park Düğün Salonu'nda düzenlenen programa Aksaray Valisi Selami Altınok’un eşi Gülhan Altınok, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, eşi Aysun hanım, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sevinç Kasal, Milli Eğitim Müdürü Lütfiye Deneri, sivil toplum örgütlerinin hanım yöneticileri ve yaklaşık 2500 civarında hanım davetli katıldı. Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta salonu dolduran hanımlara hitaben yaptığı şunları söyledi: “Peygamber Efendimiz (sas) diyor ya 'cennet annelerin ayakları altındadır', bu önemli bir hadise. 'Ana gibi yar Bağdat gibi diyar olmaz' demişler. 'Ağlarsa anam ağlar gayrisi yalan ağlar' demişler. Dolayısıyla hakikaten anne bizim için çok önemli. Analarımız bizim için çok önemli. Ben bunları söylerken anneleri sağ olan kardeşlerimiz bunun acısını hissetmiyordur, ama bir şey kaybedildikten sonra kıymeti ve değeri anlaşılmaya başlıyor. Onun için değerli dostlar ben bir kardeşiniz olarak belediye başkanlığını bir tarafa bırakalım, şunu özellikle söylüyorum, annelerinizin kıymetini bilin, sadece onların dualarını alın, onların beddualarını değil dualarını alın. İnanın bunu yaptığınız zaman bir ömür boyu hayatınızın hep güzelliklerle beraber olacağını rahatlıkla söyleyebilirim. Yoksa sağ iken kıymetini bilmediğimiz annelerimizin öldükten sonra kıymetini bilsek ne yazar. O açıdan ben bütün annelerimizin ellerinden öpüyorum."

Başkan Nevzat Palta’nın yılın annesi seçilen şehit jandarma uzman çavuş Ünal Demir’in annesi Elmas Demir, eşi Ülkü Demir ve çocuklarına Belediye Başkanı Nevzat Palta ve eşi Aysun Hanım tarafından altın ve çeşitli hediyeler verildi.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sevinç Kasal ise şunları söyledi: “İnsani değerlerimiz bütününde annenin ve anneliğin yeri çok başkadır. Annelik sınavını en iyi tamamlamış bir annenin ayaklarının altındadır diye tanımlanan cennet bizlerin çok uzağında değildir diye düşünüyorum. Yüce Yaradan kendisine teslimiyet ve imanda en üst noktaya anneye verilen merhamet şefkat samimiyetle ne kadar güzel özetlemiş ve örneklendirmiştir. Bu sebeple bizim için her gün annelere kıymet verme günüdür. Toplumlar aile ile şekillenir. Bunun en güzel örneğini bugünlerde hep birlikte yaşadığımız çözüm sürecinde görüyor ve izliyoruz. Milli birlik ve kardeşlik projesinin temelini analar ağlamasın hassasiyeti oluşturmaktadır."

'Annem’ konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren Nutiye Nur Altınsoy, Hatice Oturak, İtibar Ateş, Cansu Koca, Sevgi Kestek, Nazlıcan Acar, Esin Çalışkan ve Şifa Cesur adlı öğrencilere Aksaray Valisi Selami Altınok’un eşi Gülhan Altınok, Başkan Nevzat Palta ve eşi Aysun Palta, Milli Eğitim Müdürü Lütfiye Deneri tarafından hediyeleri verildi.

Türk halk müziği sanatçısı Mine Gez, seslendirdiği birbirinden güzel eserlerle salonu dolduranlara doyumsuz bir müzik ziyafeti sundu. Başkan Palta, Mine Gez’e bir buket çiçek ve teşekkür plaketi takdim etti. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER