ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2013 Cuma 17:22

Aksa Cami ibadete açıldı


Kırıkkale Osmangazi Mahallesi'nde yaptırılan Aksa Camii ibadete açıldı.

Kırıkkale Valisi Ali Kolat, cami açılış töreninde ki konuşmasında şehirde yapılan güzel hizmetlerden dolayı iftihar ettiğini, çok güzel bir ortam yakaladıklarını söyledi.

Şehrin belediye başkanının, müftüsünün diğer bütün birimlerin hep iç içe olduğunu ifade eden Kolat, "Buradaki din görevlisi arkadaşlarımız, derneklerimiz büyük bir fedakarlıkla çalışma içerisinde gördüm ve bundan da büyük bir mutluluk duydum. Burada bir caminin yapılmış olması buranın tamamen bir meskun hale gelmesinin de bir tapusu niteliğindedir. Güzel bir isimde koymuşsunuz. Aksa, Allah kabul etsin mübarek etsin. Bu desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Veli Korkmaz'a çok teşekkür ediyorum. Sadece cami ve Kur'an kursları konusunda da değil eğitim konusunda da arsadır, yurttur, yoldur vesaire her konuda yakın desteğini görüyoruz. Bu konuda kurumlarımız büyük birlik beraberlik içerisinde.” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Korkmaz da şehirde yapılan ve yapımı devam eden din hizmetleri binaları hakkında bilgi vererek, 2013 yılı sonu itibariyle camilerde 35 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceğini söyledi.

Konuşmalardan sonra İl Müftüsü Bekir Gerek'in dua etmesinin ardından kurdele kesilerek Aksa Cami'sinin resmi açılışı gerçekleşti.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER