ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2013 Salı 15:29

Akrobasi hareketi yapan Rus pilot denize düştü


Muğla'nın Fethiye ilçesinde yamaç paraşütü ile Babadağı'ndan atlayış yapan ve havada akrobasi gösterisi yapan Rus turist, paraşütü kapanınca denize düştü. Yedek paraşütü açarak hızını yavaşlatan ve yaklaşık 300 metre mesafeden denize düşen pilotun düşme anı kameralar tarafından kaydedildi.

Rusya'dan Ölüdeniz'e tatile gelen Vladislav Alentiev (35), yamaç paraşütü ile single (tek başına) atlayış yapmak üzere bin 700 metre rakımlı Babadağı'na çıktı. Uçuş pistinden başarılı bir şekilde atlayış gerçekleştiren Alentiev, havada akrobasi hareketleri yapmaya başladı. Yaklaşık yarım saat havada gösteri yapan Rus pilotun, inişe 300 metre kala yamaç paraşütü kapandı. Bir müddet havada paraşütünü açmaya çalışan pilot, başarılı olamayınca yedek paraşütünü açtı. Hızını iyice yavaşlatan Rus pilot denize düştü. Alentiev, kazadan yara almadan kurtulurken, imdadına bölgedeki vatandaşlar yetişti. Bot yardımı ile denizden çıkarılan Rus pilotun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Öte yandan, gökyüzünde paraşütü karışan ve 300 metreden denize düşen Rus pilot Vladislav Alentiev, yaşadıklarını kaydetti. Bacağına bağladığı kamera sayesinde havada yaşanan panik anı ve Rus pilotun soğukkanlı davranışları kameraya kaydedildi. Pilotun, düştükten sonra denizde verdiği mücadele de yine kameralara yansıyan görüntüler arasında yer aldı. Ayrıca, pilotun düşme anı sahilde bulunan kameralar tarafından da kaydedildi.

Vladislav Alentiev, gazetecilere yaptığı açıklamada, her yıl yamaç paraşütü yapmak için Ölüdeniz'e geldiğini söyledi. Havada paraşütünün dolaştığını anlatan Alentiev, bu sırada herhangi bir korku yaşamadığını söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER