ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 15:21

'Akil İnsanlar'a tek kişilik destek eylemi

Akil İnsanlara tek kişilik destek eylemi


Ankara'da kendisini araştırmacı-şair olarak tanıtan bir kişi, Başbakanlık merkez binası yakınında 'Akil İnsanlar'a destek için tek kişilik eylem yaptı.

Öğle saatlerindeki eylem nedeniyle Başbakanlık önünde hareketli saatler yaşandı. Güvenlik güçleri, çözüm sürecinde görev alan Akil İnsanlar'a destek vermek üzere eylem yapmaya hazırlanan Oktay Avcu isimli vatandaşı Kızılay'daki Güvenpark’ta durdurdu. Başbakanlık binasına yaklaşmasına izin verilmeyen Avcu, görevlilerce uzaklaştırıldı. Başbakanlık korumaları da destek eylemiyle ilgili gelişmeleri yakından takip etti. Daha fazla ilerleyemeyince Güvenpark’ta açıklama yapan Avcu, barış sürecinde görev alan ‘Akil İnsanlar'ı disteklediğini söyedi.

Avcu, "Akil sürecine dahil edilmeyen, barışa emeği geçen tüm aydınlardan sürece katkı istiyorum. Barışı yürekten isteyen, gönül veren her kişi devletin değil halkın akil adamlarıdır." dedi.

Tek kişilik eylemi ve basın açıklaması sonrası Avcu barış için yazdığı, ‘Amaç çözümse, bir Kürt kadar Kürdüm’ başlıklı şiirini okudu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER