ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mayıs 2013 Pazar 18:13

Akil İnsanlar, Sivas'ta şehit ailesini ziyaret etti

Akil İnsanlar, Sivasta şehit ailesini ziyaret etti


 Akil İnsanlar Heyeti İç Anadolu Bölgesi Grubu üyeleri, Sivas'ta şehit ailesini ziyaret etti Şehidin kardeşi Necmettin Avcı, çözüm sürecine karşı olanları eleştirerek, “Acıyı yaşamamışlar acının ne olduğunu bilmiyorlar. Bir daha analar babalar gözyaşı dökmeyecekse, bir daha çocuklar babasız kalmayacaksa canı gönülden destekliyoruz.” dedi.

    Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile Büyük Otel'de bir araya gelen Akil İnsanlar Heyeti İç Anadolu Bölgesi Grubu daha sonra 1993 yılında Ağrı-Doğu Beyazıt'ta terörle mücadele şehit olan Hacı Avcı’nın ailesini ziyaret etti.

    Şehit Avcı’nın Huzur Mahallesi’nde bulunan ailesini ziyaret eden Akil İnsanlar Heyeti İç Anadolu Bölgesi Grubu Başkanı Ahmet Taşgetiren ve heyet üyelerini kapıda şehidin kardeşi Necmettin Avcı karşıladı. Grup Başkanı Ahmet Taşgetiren şehit babası Mustafa Avcı’ya başsağlığı diledi. Taşgetiren çok şehit verildiğini belirtti.

    Şehit babası Mustafa Avcı da bundan sonra bu durumun düzelmesini dileyerek, şehit ailesi olmanın zorluğuna değindi.

    Doğu Ergil’in 'Bu kavganın sürmesini isteyenlere ne diyorsunuz?' şeklindeki sorusuna şehit babası şu cevabı verdi: “Hiç memnun değilim. Elimden gelse, gücüm yetse ciğerlerini çıkartacağım. Ben nasıl acıyorsam onlarda acıyor yavrularına.”

    Şehidin kardeşi Necmettin Avcı da çözüm sürecine karşı olanları eleştirerek, “Acıyı yaşamamışlar acının ne olduğunu bilmiyorlar. Bu sürecin bir an önce sonuçlanmalı. Bir daha analar babalar gözyaşı dökmeyecekse, bir daha çocuklar babasız kalmayacaksa canı gönülden destekliyoruz. Buna sebep olanlardan Allah razı olsun. Bir isteğimiz var sizlerden. Bu vatanın bölünmez bütünlüğünün devam etmesi. Alevi, Sünni Çerkez, Laz, hepimiz kardeşiz. Bizim hiçbir problemimiz yok. Ama aramıza nifak sokarak karıştırmak isteyenler çok. Bizim bu oyuna gelmememiz lazım.” ifadelerini kullandı.

    Ahmet Taşgetiren bu sözler üzerine “Kardeşini, evladını kaybedenler bunu söyler.” dedi.

    Şehit annesi Dudu Avcı da geldikleri için heyete teşekkür ederek, “Bizler acı çektik geri kalanlar acı çekmesin. Allah ferahlık versin. Analar ağlamasın. Kimsenin ocağına taş düşmesin. Barış diyorlar, İnşallah barış olur. Kimseler ağlamasın. Ne mutlu ben şehit annesiyim. Bağırmaya çığırmaya da hiçbir hakkım yoktur.” şeklinde konuştu.

    Heyet üyesi Doğu Ergil, “Bu söylenenler ile tepki gösterenleri kast ederek, Bağıranlarla birlikte yansıtın. En büyük fedakarlığı yapmış adamlarla bunların üzerinden siyaset yapanları karşılaştırın.” dedi.

    Ziyaret, Kur’an-ı Kerim okunması ve dua edilmesiyle son buldu. Akil İnsanlar Heyeti, daha sonra havayoluyla Sivas'tan ayrıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER