ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 21:06

Akil İnsanlar Heyeti, Vali Özçimen'i ziyaret etti

Akil İnsanlar Heyeti, Vali Özçimeni ziyaret etti


Akil İnsanlar Heyeti'nin Karadeniz Bölgesi Grubu Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez, Vali İbrahim Özçimen'i ziyaret etti. Ziyarete, Yusuf Şevki Hakyemez, Avukat Fatma Benli, TESK Başkanı Bendevi Palandöken katıldı.

    Akil İnsanlar Heyeti'nin Karadeniz Bölgesi heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Vali Özçimen, Bolu'nun genel durumu hakkında bilgiler vererek "Ormanları, gölleri, tarihi ve kültür varlıkları ile turizm yönünden önemli güzelliklere ve değerlere sahip bir İl olan Bolu’muzun topraklarının yüzde 63'ü ormanlarla kaplıdır. İnsanları da doğaldır. Sanki doğa ile bütünleşmiş, daha uysal, barışçıl, hoşgörülü, kanunlara, devlete bağlı, vefalı insanlardır. Halkın çoğu Yörük Türkmen’idir. Çok göç almayız. Türkiye'ye yük olmayan, üreten çalışkan insanlar, ormancılık, turizm ve beyaz et sektöründen geçiniyorlar." dedi.

    Akil İnsanlar Heyeti'nin Karadeniz Bölgesi Grubu Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez ise "Bolu'nun ayrı bir güzelliği var. Türkiye'nin her bir ilinin ayrı bir güzelliği var. Türkiye'nin bütün zenginliği bunlar aslında. Türkiye bu zenginliklerini kullanarak kendisini geliştirmesi lazım. Fakat malumunuz üzere Türkiye'de çok ciddi sorunlar mevcut. Çok ciddi sorunlara yönelik önemli çözümler üretiliyor. Cumhuriyetin kuruluşundan yana da böyledir. Ama sorunlar bitmiyor ve sorunlara yönelik çözümler de üretiliyor. Fakat 30 yıldır enerjimizin büyük bir kısmını heba ettiğimiz bir alan var. Bir terör sorunu ile karşı karşıyayız. Tabiî ki bu teröre karşı mücadele vermemiz gerekiyor, fakat burada mücadeleyi verirken başka fırsatlar da gündeme geliyor. Bunun için çok iyi fırsat yakalandı. Bu fırsat Türkiye'de herkesin bir arada eşit vatandaş statüsünde yaşaması için de kapıları aralayacak olan bir fırsat." şeklinde konuştu.

    Hakyemez, "Silahların susması, ekonomik imkanların artık teröre değil başka alanlara kalkınmaya, insanların refahına, yaşam standartlarının yükseltilmesine ayrılması gereken bir fırsat. Bu fırsatı, daha doğrusu süreci başlatmak için bir cesaret gerekiyor. Bunu hükümet ortaya koydu. Bu süreci kendileri yönetiyorlar. Biz bu sürecin içinde sadece, sürece değişik kesimlerin insanları olarak destek veriyoruz. Anadolu halkı destek veriyor. Gezdiğimiz yerlerde de bunu görüyoruz. Bolu'da da farklı bir şeyin olacağının kanaatinde değiliz. Ama yine de bizim boynumuzun borcu olarak bunu halkla istişare etmemiz gerekiyor, halkı dinlememiz gerekiyor. Çünkü halkın haklı olarak endişeleri var. Bu endişeleri rapor edip, bu siyaseti yürüten hükümete aktarmamız gerekiyor. Biz bunun için Bolu'dayız. Bolu'da değişik etkinlikler gerçekleştireceğiz halkın nabzını ölçme noktasında. Bu süreç bugün Düzce'den başladı Bolu'dan Karadeniz'in doğusu Artvin'e kadar devam edecek. Biz Karadeniz Bölgesinin de hassasiyetini göz önünde bulundurarak insanları dinleyecek görevimizi nihayetinde tamamlamaya çalışacağız. Bütün Türkiye için hayırlı sonuçlara vesile olur ve Türkiye gerçekten bu zenginlikleri ile birlikte anılır. Daha kalkınmış, daha ferah bir ülke haline gelir." ifadelerini kullandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER