ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 22:27

Akif Çağatay Kılıç: Alman siyasetçiler AK Parti'ye övgüler yağdırdı


AK Parti Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, Almanya’nın en eski partisi Sosyal Demokrat Partisi’nin 150. kuruluş yıldönümü etkinliklerine katılmak için Almanya’nın Leipzig şehrine gitti.

    150. kuruluş yıldönümünü kutlayan Sosyal Demokrat Parti Lideri Sigmar Gabriel ile görüşen Kılıç, Gabriel’in AK Parti’nin sosyal devlet anlayışına ve son 10 yılda gösterdiği politikalar ile yaptığı hizmetlere övgüler yağdırdığını belirtti. Türkiye-Almanya Parlementolar arası dostluk grubu başkanı olan Akif Çağatay Kılıç, Almanya’da değerlendirmelerde bulundu.

    Milletvekili Çağatay Kılıç, “Sosyal Demokrat Parti’nin 150. kuruluş yıldönümü etkinliklerine katılmak için davet aldık. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, Dışilişkiler Başkanı Antalya Milletvekili Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte programlara katılıyoruz. Burada Alman Sosyal Demokrat Parti lideri Sigmar Gabriel ile bir araya geldik. Kendisi AK Parti’nin sosyal devlet anlayışının, son 10 yılda gösterdiği politikalar ve yaptığı hizmetler ile ne kadar başarılı olduğunu bize aktardı. Türkiye’nin AB üyeliğine tam destek verdiklerini söyledi. SPD Başbakan adayı Peer Steinbrück ile de görüşme imkânımız oldu. Burada ayrıca diğer ülkelerden gelen pek çok üst düzey siyasetçi ile de görüşme fırsatı bulduk.” dedi.

    Almanya’nın Leipzig şehrindeki kutlamalara AP Sosyalist Grup Başkanı Hannes Swoboda, Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı Francois Hollande ve 300 ülkeyi temsilen üst düzey siyasetçiler katıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER