ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 16:48

Akgül ailesi yan yana defnedildi

Akgül ailesi yan yana defnedildi


Elbistan'da geçirdikleri trafik kazası sonucu hayatlarını kaybeden Akgün ailesinin 3 ferdi, doğum yerleri Tombak köyü mezarlığında yan yana defnedildi. Babasını, annesini ve kız kardeşini toprağa vermenin acısıyla yıkılan oğul Günay Akgün ise tabutların başında "Hangi birine yanayım" diyerek gözyaşı döktü.

Kayseri’deki akrabalarını ziyaretten döndükleri sırada Elbistan-Kahramanmaraş Karayolunun 7. kilometresinde içinde bulundukları otomobile kontrolden çıkıp karşı şeride geçen kamyonun çarpması sonucu hayatını kaybeden baba Galip Akgün, anne Zeynep Akgün ve 12 yaşındaki kızları Sedanur Akgün, Göksun ilçesine bağlı Tombak köyünde gözyaşları içerisinde defnedildi.

Elbistan Devlet Hastanesi morgundan alınan cenazeler, ilk olarak Elbistan’daki evlerinin önüne getirildi. Burada alınan helallikten sonra 3 ayrı cenaze nakil aracıyla Tombak’a doğru yola çıkan cenazeleri, kalabalık bir vatandaş topluluğu karşıladı. Cenaze araçlarının köye girmesinin ardından ise feryatlar ve ağıtlar yükseldi. Burada oğlunu, gelinini ve torununu son kez gören babaanne Fındık Akgün, ayakta durmakta zorlandı. Evin tek oğlu olan ve Antalya’da çalışan 19 yaşındaki Günay Akgün ise ailesinin 3 ferdinin içinde bulunduğu tabutlara tek tek sarıldı. Babası, annesi ve kız kardeşine son bir kez bakan acılı evlat, "Hangi birine yanayım" diyerek feryat etti. Diğer yakınları ise uzun süre gözyaşı döktü ve ağıtlar yaktı.

"HAYALLERİ YARIM KALDI"

Cenazeler daha sonra köy mezarlığının yanına götürüldü. Burada yan yana cenaze namazları kılındı. Cenaze namazına Göksun Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan’ın yanı sıra çok sayıda mülki amir ve vatandaş katıldı. Daha sonra omuzlara alınan cenazeler yan yana defnedildi. Cenazelerin defni sırasında acı doruğa çıktı.

49 yaşında hayatını kaybeden Galip Akgün’ün uzun süre nakliyecilik yaptıktan sonra 2 ay önce emekli olduğu öğrenildi. Ailenin oğlu olan Günay Akgün’ün ise bir süre önce çalışmak üzere Antalya’ya gittiği öğrenildi. Kazadan yaralı kurtulan ve Kahramanmaraş’ta tedavisi süren 18 yaşındaki kız kardeş Sedanur’un ise liseyi dışarıdan bitirmek için açık liseye kayıt yaptırdığı bildirilirken Akgün ailesinin 2 yıl önce de engelli bir kız kardeşinin vefat ettiği öğrenildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER