ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2013 Pazartesi 15:40

Akdoğan: "Niğde hizmette farkı gördü"

Akdoğan: "Niğde hizmette farkı gördü"


Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, “Halkımız hizmetteki farkı gördü. Seçimden önce söylediğimiz projelerden verdiğimiz sözlerden fazlasını yerine getirdik. Niğde ölçeğinde bu büyük bir başarıdır. Hizmetlerimiz kesintisiz devam ediyor.” dedi.

        Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Niğde TV Genel Müdürü Hamza Tav’ın sunduğu programda, 4 yıllık görev süresini değerlendirerek, bu konuda gazeteci Uğur Mart ve Gazeteciler Birliği Başkanı Hayrettin Yenel’in sorularını cevapladı. Spora ve sporcuya önem verdiklerini ifade eden Başkan Akdoğan, “Niğde Belediye Spor futbol takımı olarak 3. lige çıkmayı hedefimize koymuştuk. Bu kararlılığımız başarının yani şampiyonluğun anahtarı olacaktır. Anlaştığımız teknik direktör ile yolumuza hız kesmeden devam ediyoruz. Profesyonel ligde takım çalıştırmış bir teknik heyetle takımımız galibiyetlerine devam ediyor. 2. devre için 4 transfer yaparak takımımıza yeni oyuncular dahil ettik. Şampiyon olma yolunda ilerliyoruz. Tüm planlarımız 3. lige çıkmak. Niğde Belediye Spor takımını destekleyen tüm taraftarlara desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

        Her platformda altyapının ne kadar önemli olduğunu ve bu sorunun insan sağlığını tehdit eden en önemli unsur olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Akdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Altyapı sorunlarını gidermeye göreve geldiğimiz an itibari ile başladık. Asbestli içme suyu boruları halkımızın sağlığını tehdit eden bir unsurdu. Halkımızın sağlığını düşünerek bu çalışmaları başlattık. Halkımızın sağlığını tehdit eden alt yapı sorunları dururken biz üst yapıya yatırım yaparak halkımızın sağlığını hiçe sayamazdık. Şehirde kanalizasyon hattı olmayan bölgeler vardı. Halkımız sağlıksız ortamlarda yaşıyordu. Biz bu sorunları ortadan kaldırdık. Yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda altyapı sorununun yüzde 80’ini çözdük. Biz halkımızın sağlığını düşünüyoruz. Altyapı çalışmalarını standartlara uygun şekilde yaptık. Bu nedenle de içme suyu hattıyla kanalizasyon hatlarının birbirine karışması söz konusu değil.”

        Kızılca Deresi çevresinin düzenleneceğini söyleyen Başkan Akdoğan, “Kızılca Deresi ile ilgili çalışma başlatıldı. Derenin çevresi düzenlenerek gezinti alanlarının olduğu temiz bir bölge haline getirilecek. Dereyi Niğde’ye kazandıracağız.” dedi.

        Niğde için yeni projeleri olduğunu ifade eden Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, bunları şöyle anlattı: “Kale ve çevresinde yapacağımız düzenleme çalışmaları Efendibey kentsel dönüşüm projesi kapsamında gerçekleşecek. Sit alanı kapsamında olan kale ve çevresi için uygulanacak projemiz tarihi dokuyu bozmadan tarihi eserlerimizi ön plana çıkaracak şekilde yapılacak. Diğer yandan Niğde'nin geniş bir meydana ihtiyacı var. Niğde'nin tören alanı yol ortasında olduğundan dolayı trafik akışı kapatılıyor. Bu da hoş bir görüntü değil. Şehir yapısına yakışmıyor. Bunun için bir proje ile Niğde'ye yakışır büyük bir meydan kazandıracağız. Bir diğer projemiz ise Niğde'ye kapalı otoparkı olan büyük bir alışveriş merkezi kazandırmak. Biz bu düşüncelerimizi ortaya koyarken halkımızın ihtiyaçlarını ön planda tutarak hareket ediyoruz. Kültür merkezi konusunda da bir projemiz var.”

        Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, belediye başkanı olduğunda Niğde Belediyesi'nin geçmiş dönemden gelen önünde bir projesi olmadığını dile getirerek, "Ama artık Niğde Belediyesi'nin önünde bir yol haritası var. Artık belediye ne yapacağını biliyor. Biz projelerimizi günü birlik değil, uzun vadeli düşünüyoruz. Ne yapılacağını bilen, emin adımlarla ilerleyen, kurumsal kimliğini ispatlamış bir kurum haline getirdik Niğde Belediyesi'ni getirdik.” ifadesini kullandı. Farkın ortada olduğunu savunan Başkan Akdoğan, şunları söyledi: “Vatandaşımız bizden önceki dönem ile bizim dönemimizi mukayese ettiğinde hizmetteki farkı görmektedir. Bizim sunduğumuz hizmet ile geçmiş dönemde yapılanlar arasındaki fark ortada. Sayısız hizmete imza attık. Biz arsa satarak belediyemize gelir elde etmedik. Vatandaşı oyalamadık. Vatandaş kimi tercih edecek. Kendilerini 20 Yıl oyalayanları mı tercih edecek. Hayır, elbette ki bizi tercih edecek. Çünkü 20 yıldır bekledikleri hizmetleri biz 4 yılda gerçekleştirdik.”

        Niğde ölçeğinde dev hizmetlere imza attıklarını savunan Akdoğan, sözlerini şöyle tamamladı: "Belediyenin geçmiş dönemde çöp arabalarını çalıştıracak mazotu yoktu. Şimdi yapılan hizmetlere bakın Niğde'yi geliştirdiğimiz durum ortada gelişmişlik ortada. Geçmişte millet yaz aylarında içmeye su bulamazdı. Milletin evlerinde su akmazdı, o durumdaki bir Belediyeden, şu anda şehrin sorunlarını çözen ve sosyal, kültürel yapısını geliştirdiğimiz bir belediye konumundayız. Bu da elbette ki halkın tercih sebeplerinden biri olacak. Biz yapacağımız işe söz veririz, yapamayacağımız işe söz vermeyiz. Ne söz verdiysek onu da yaparız, yapacağız.” 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER