ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 16:46

Akdoğan, 5 kıtadan gelen öğrencileri ağırladı


 Türkçe Olimpiyatları için Niğde’ye 18 ülkeden gelen 105 öğrenci, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ı ziyaret etti.

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ı 5 kıtadan ziyarete gelen öğrenciler Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’a yoğun ilgi gösterdi. Niğde Belediyesi meclis salonunda gerçekleşen ziyarete 105 öğrenci katıldı. Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, öğrencilere çeşitli hediyeler vererek onlara Niğde’ye geldikleri için teşekkür etti.

    Öğrencilere ve katkı sağlayanlara teşekkür eden Belediye Başkanı Akdoğan, “Öğrenciler kendi ülkelerinde Türk okullarında okuyor, hem Türkçeyi öğreniyor hem ülkelerinizi burada gelip tanıtıyorlar. Aynı zamanda bizim ülkemizi de bu vesileyle tanımış oluyorlar. Dolayısıyla bu sayede Türkiye Cumhuriyeti Devleti şu anda dünyada 150’ye yakın ülkede tanınıyor ve bu ülkelerde okullarımız var. Ne kadar önemli bir iş yaptığımızın farkındayız, farkında olmamız gerekir. Bu hakikaten rastgele, tesadüfen olan bir şey değil 150 ülkede okul açmak ve o ülkenin çocuklarına evlatlarına ders vermek eğitmek, ilim vermek kolay olabilecek bir husus değil. Bu bakımdan bunun olmasına vesile olan insanların duasının, destekleri ve sevdasının büyük katkısının olduğunu ve bu noktanın da önemli olduğunu düşünüyorum." dedi.

    Başkan Akdoğan, "Türkçe Olimpiyatları'nın Niğde ayağını oluşturan değerli kardeşlerimize, dostlarımıza, Sungurbey okulumuza, öğretmenlerimize, idarecilerimize, yöneticilerimize, vermiş oldukları gayretlerden, yapmış oldukları fedakârlıklardan dolayı teşekkür ediyorum. İnsanın içerisinde Türkçe sevdası olmasa, ülke sevdası olmasa, vatan aşkı olmasa, özlem, hasret olmasa, inanç olmasa bu programlar gerçekleşmezdi bunların hepsi inşallah bu ekipte bu camiada var daha iyi günlerin bizi beklediğini düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER