ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 16:52

Akdeniz'de ücretsiz kurs kayıtları başladı


Mersin merkez Akdeniz Belediye Başkanı Mehmet Fazıl Türk, Çocuk ve Gençlik Sağlık Danışma Merkezi'nde gençlere ücretsiz verdikleri kursların kayıtlarının başladığını belirtti.

Çocuk ve Gençlik Sağlık Danışma Merkezi'nde, 10, 11, 12'inci sınıf ve lise mezunlarına yönelik Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) hazırlıklarının yanı sıra tiyatro, bağlama, gitar, halk oyunları kursları da verileceğini ifade eden Türk, müracaatların 18 Ağustosta sona ereceğini kaydetti.
YGS ve LYS'ye hazırlanan ancak maddi durumu iyi olmayan ailelere çocuklarını atölye çalışmalarına göndermelerini isteyen Türk şöyle devam etti: "Türkiye'de eğitim yaşamında eşitsizlikler, kimi olumlu girişimlere rağmen yaşanmaya devam ediyor. Çocuklarımız, eğitime adım atar atmaz sürekli bir yarışa maruz kalıyor. Tabi bu durum onların psikolojisi üzerinde etki yapmakta, başarılarını olumsuz yönde etkilemekte. Gelişmiş ülkelerde, çocukların gelişimini takip eden, sadece derslerini değil, özel yeteneklerini belirleyici ve yönlendirici bir sistemin uygulanmakta. Çocuklarımızı geleceğe hazırlamak istiyorsak, ülkemizde de bu sistemin bir an önce yerleşmesi gerekir. Tabi yerel yönetimler de bu konuda üzerlerine düşeni yapmalı, bütün imkanlarını seferber etmelidir. Gençlerimize ve çocuklarımıza, eğitmenlerimize, onlara destek veren ailelerine teşekkür ediyor ve yeni dönemde kurslarımızdan yararlanmak isteyen herkesi, zaman kaybetmeksizin merkeze başvuruda bulunmaya davet ediyorum."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER