ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2013 Cuma 11:42

Akdeniz Üniversitesi Engelsiz Eğitim Ödülü aldı


Akdeniz Üniversitesi(AÜ) Merkez Kütüphane Görme Engelliler Birimi çalışmaları kapsamında ‘Engelsiz Eğitim Ödülü’ aldı. Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu tarafından düzenlenen organizasyonun sekretaryasını Celal Bayar Üniversitesi yürüttü.

İstanbul Üniversitesi Kongre Kültür Merkezi’nde 10-12 Eylül tarihleri arasında Engelsiz Bilişim 2013 Sempozyumu gerçekleştirildi. Organizasyonda engellilere yönelik bilişim konusundaki hizmetleri nedeniyle başarılı bulunan Türkiye’nin önemli devlet kurumları ve özel sektör temsilcilerine ödül verildi. Bu kapsamda AÜ Merkez Kütüphane Görme Engelliler Birimi’nin vermiş olduğu hizmetlerden dolayı Engelsiz Eğitim Ödülü’ne layık görüldüğünü söyleyen AÜ Merkez Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi Başkanlığı Görme Engelliler Salon Sorumlusu Eğitmen Sarper Arıkan, “Bu ödülü almaktan dolayı çok mutlu olduk. AÜ olarak engelsiz kampüs olma yolunda çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ediyoruz. Bu ödüller bizi motive ediyor. İnşallah başarılarımız artarak devam edecektir.” diye konuştu.

Ödül törenine birçok kamu kurumu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey yöneticileri ile akademisyenler ve engelli vatandaşlar katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER