ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 21:26

Akdağmadeni Meslek Yüksek Okulu'nda 184 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı

Akdağmadeni Meslek Yüksek Okulunda 184 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı


Yozgat Bozok Üniversitesi Akdağmadeni Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun olan 184 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi.

Okul kampusünde düzenlenen mezuniyet törenine, Akdağmadeni İlçe Kaymakamı Hüseyin Engin Sarıibrahim, Bozok Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hasan Yumak, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Yusuf Özkan, Belediye Başkanı Suphi Daştan, İlçe Emniyet Müdürü Sait Oran, Ak Parti İlçe Başkanı Adem Darımla, Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç Dr. Hasan Çelik, öğretim görevlileri, daire müdürleri öğrenciler ve veliler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Akdağmadeni Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Hasan Çelik, 2012-2013 öğretim yılında okullarından 184 öğrencinin mezun olduğunu söyledi. Üniversitenin başarı oranı ile yüksek okul başarı oranının paralel şekilde gittiğini belirten Çelik, "Okulumuz öğrenci ve öğretim görevlisi sayısı itibariyle üniversitemizin yüzde 10’una tekabül ediyor. Yani üniversitemizin onda biri Akdağmadeni’nde eğitim görmektedir. Yüksekokulumuzun bu oranına baktığımız zaman ilçemiz için ne kadar önemli bir değer ifade ettiğini hepimiz görmekteyiz." dedi.

Bozok Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hasan Yumak’ta geleceğin en önemli teminatının bilgiyle yetişmiş gençler olduğunu belirtti. Yumak, "Mezuniyetle birlikte tabi ki eğitim öğretiminiz bitmiyor. Bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum." diye konuştu.

Konuşmaların arından bölüm 1.2.3. ve mezun olan yaklaşık 200 öğrenciye diplomaları protokol tarafından verildikten sonra öğrenciler hep birlikte kep atarak mezuniyet coşkusu yaşadı.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER