ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 16:18

"Akdağ, her zaman gurur kaynağımız olacak"


Erzurum merkez Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, kabine değişikliğiyle bakanlık görevi sona eren Prof. Dr. Recep Akdağ’ın Türk siyasi hayatına Erzurum armalı kalıcı bir damga vurduğunu söyledi. Korkut, “Sağlıkta açtığı çığır ile dünyanın takdirini kazanan Prof. Dr. Recep Akdağ, aynı zamanda Türk siyasi tarihine Erzurum’dan vurulmuş önemli bir mühürdür. Bizim gururumuz olmuştur.” dedi.

Belediye Başkanı Ali Korkut, eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın, Erzurum’a sağlık alanında kazandırdıklarıyla önemli bir yer edindiğini belirtti. Korkut, Akdağ'ın yaptığı hizmetlerle ismini ölümsüzleştirdiğine işaret ederek, "Sağlık Bakanlığı görevini yürüten isimler arasında Prof. Dr. Recep Akdağ’dan daha kalıcı olan başka bir isim yoktur. Akdağ, yalnızca bir sağlık bakanı değildir. Adeta sağlık alanında çığır açmış, uygulamalarıyla, dönüşüm projesiyle dünya sağlık sistemlerine örnek oluşturmuştur. Bütün dünyanın takdirini kazanan bir Sağlık Bakanı'nın Erzurumlu oluşu, hemşehrimiz oluşu elbette bizim için gurur kaynağıdır. Prof. Dr. Recep Akdağ, her zaman gururla anılacak ve bizim için övünç kaynağı olacaktır.” şeklinde konuştu.

Sağlık Bakanı olarak Recep Akdağ’ın kuyrukları sonlandıran; köylüye, çiftçiye, sosyal güvencesi olmayanlara sağlık güvencesi veren kişi olarak unutulmayacağını kaydeden Korkut, “Onu en çok yoksullar, sosyal güvencesi olmayanlar, hastanelerde kuyruk bekleyen yaşlı, güçsüz ve kimsesizler ile ilaç kuyruklarında hırpalanan insanlar hatırlayacak. Akdağ, gerçekten yalnızca bir bakan, sıradan bir bakan olmamıştır. Aldığı dualarla, açtığı ufukla milletin her zaman gönlünde yerini bulacaktır.”

Sağlık Bakanlığı görevini büyük bir onurla ve gururla tamamlayan Recep Akdağ’ın isminin Erzurum’da bir yol ve caddeyle yaşatılacak olmasının da kendisi açısından mutluluk olduğuna değinen Korkut, “Açtığımız yol ve cadde için halkın onayını da alarak Prof. Dr. Recep Akdağ ismini verdik. Onun ülkemiz ve Erzurum için yaptıkları karşısında küçük sayılabilir, ama bir vefa adına ben çok mutluluk duyuyorum. Erzurumlu mührü taşıyan Türk siyaseti içerisinde, siyasi tarihimizde büyük bir yer onun olacaktır. Bir hemşehrisi olarak onu çok seviyoruz.” açıklamasında bulundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER