ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2013 Pazartesi 17:45

Akçakoca'da Tütün Kontrol Kurulu oluşturuldu


Tütün ve tütün ürünlerinin zararları ile mücadele ve kontrol faaliyetlerini yürütmek üzere Akçakoca Kaymakamlığı'nda Tütün Kontrol Kurulu oluşturuldu.

        Kaymakam Aykut Pekmez, konuyla ilgili düzenlenen toplantıda, İlçe Tütün Kontrol Kurulunun amaçları ve görevleri konusunda bilgi verdi. Pekmez, bilimsel ve tıbbi gerekçeler ile yasal düzenlemeleri hatırlatarak, özellikle gençlerin sigaranın zararları konusunda bilinçlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Kurul üyeleri de tütün ürünlerinin satışı ve tüketilmesi konusundaki yasal denetimlerin artırılması noktasında birleşti.

        Kurul toplantısında, tütün ürünleri tüketiminin yasak olduğu yerlerde tütün tüketimi yapılıp yapılmadığının denetlenmesi amacıyla denetim ekiplerinin oluşturulması; kamu kuruluşlarında tütün tüketimi yasağının takibini yapacak birim sorumlularının tespit edilmesi; sigara satışı yapan yerlerin ruhsatlarının olup olmadığının, 18 yaşından küçüklere sigara satışı yasağına uyulup uymadıklarının ve tütün mamulü satışlarının mevcut düzenlemeye uygun olup olmadıklarının denetlenmesi gibi kararlar alındı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER