ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Şubat 2013 Perşembe 13:35

Akçakale Devlet Hastanesi birinci oldu

Akçakale Devlet Hastanesi birinci oldu


Şanlıurfa Akçakale Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığı'nca her 6 ayda bir yapılan iç denetimler sonucunda ilçeler arasında birinci oldu.

Akçakale Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Kaan Akan yaptığı açıklamada; 'Ülkemizde sunulan sağlık hizmetleri, her geçen gün teknoloji kullanımı, alt yapı gelişimi, insan gücü kapasitesi ve niteliği anlamında gelişmiş batı ülkelerini aratmayacak şekilde hatta birçok alanda da örnek olacak şekilde gelişmektedir. Her zaman daha iyisini gerçekleştirme adına sürekli değişim ve yenilenme sürecinden geçmektedir. Hastanemiz Sağlık bakanlığından gelen ekip tarafından, acil sağlık hizmetleri, klinikler, görüntüleme hizmetleri, yönetim hizmetleri,sterilizasyon birimi kriterleri standartları çerçevesinde değerlendirilmiş ve fiziki yetersizliklerine rağmen tüm ilçeler içerisinde 97 puan alarak birinci olmuştur." dedi.

    Kaan Akan, "Kurumsal kalite sistemine veri anket girişleri, sağlıknet’e veri gönderimi ile bu puan 99’a yükselerek Akçakale Devlet Hastanesi tarihinde bir ilke imza atmıştır. Bu başarıda emeği geçen başta Kaymakamımız Sayın Eyüp Fırat olmak üzere, kalite yönetim birimi ve tüm personelimize teşekkür ederim." şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER