ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 17:37

Akaydın, 'Umut'u ziyaret etti

Akaydın, Umutu ziyaret etti


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Antalya’da 5 yıldır ‘Umut’ isimli felçli gencin bakımını üstlenen 3 çocuk annesi Gülsüm Kabadayı’yı evinde ziyaret etti. Akaydın, "Gülsüm annenin yaptığında insanlık adına önemli bir ders var." dedi.

Başkan Mustafa Akaydın, Antalya’nın merkez Aksu ilçesinde 5 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu hafızasını kaybeden ve Gülsüm Kabadayı tarafından bakımı üstlenen felçli genci ziyaret etti. ‘Umut’un sağlık durumu konusunda Gülsüm Kabadayı'dan bilgi alan Mustafa Akaydın, Gülsüm Kabadayı’nın eli öpülecek insan olduğunu kaydetti. Akaydın, sağlık adına üzücü bir olay ama insanlık adına büyük durum yaşandığını söyledi.

Gülsüm Anne’nin bütün dünya insanlarına önemli bir mesaj verdiğini kaydeden Akaydın, şöyle konuştu: "Bu mesajın içinde sevgi var, umut var. Bu durumu da yaratan Gülsüm Anne’dir. Rusya çok önem verdiğimiz bir ülke ve kentimizdeki turizmde de büyük ağırlığı var. Benim kişisel olarak da Rusya ile yakın ilişkilerim var. Ama politikacıların, devlet adamlarının hiçbir faaliyeti iki toplum arasındaki kardeşliği ve dostluğu bu şekilde destekleyemezdi. Gülsüm Anne’nin yaptığında insanlık adına önemli bir ders var. Birbirine zalimlik yapan insanlara buradan önemli mesaj var."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER