ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 12:26

Akaydın, HES’e karşı çıkanların yanında

Akaydın, HESe karşı çıkanların yanında


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Kemer Kesme Boğazı’na (Güverte Havzası) kurulmak istenen HES Projesi’ne karşı olduğunu ve çevrecilere tam destek verdiğini söyledi.

    CHP Kemer Belediye Başkan aday adayı Umut Güneş ile bir grup Kemerli vatandaş Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın’ı ziyaret etti. Umut Güneş, Beydağları Sahil Milli Parkı içerisindeki Kesme Boğazı’na kurulmak istenen HES Projesi’ne karşı başlattıkları mücadele ile ilgili Akaydın’a bilgi verdi. Bölgede yapılacak HES’in olumsuzluklarını anlatan Güneş, turizm merkezi olan Kemer’e HES yapılmasıyla ortaya çıkacak çevre tahribatının doğayı ve yaşam alanlarını mahvedeceğini söyledi. Güneş, alternatif turizm çeşitliliği oluşturan, turistlere yönelik doğa turlarının da düzenlendiği bölgenin HES’le tahrip edilmesinin turizmi de olumsuz etkileyeceğini kaydetti.

    Güneş, konuyu ayrıca yargıya da taşıdıklarını aktardı.

    Kemer halkının mücadelelerine tam destek verdiğini Başkan Mustafa Akaydın, HES projelerinin doğru yerlere yapılması gerektiğini belirtti. Rant için doğanın katledilmemesi gerektiğine dikkat çeken Akaydın, “Kemer doğası ve çevresiyle bir turizm merkezidir. Çok yanlış bir proje. Kemer halkının konuya gerekli duyarlılığı göstereceğine inanıyorum. Mücadelenizi sonuna kadar destekliyorum.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER