ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2014 Pazar 13:28

Akaryakıt kaçakçıları sınıra binlerce metre boru döşedi


Akaryakıt kaçakçıları, Türkiye-Suriye hududuna boru döşemeye devam ediyor. Genelkurmay Başkanlığı, Hatay Narlıca hudut bölgesinin değişik noktalarına döşenmiş binlerce metre uzunluğunda boru tespit edildiğini bildirdi.

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, devriye gezen mobil yol kontrol unsuru tarafından, toprağın derininden geçirilen ve akaryakıt kaçakçılığında kullanılacağı değerlendirilen, 9 ayrı yerde 2 bin 500 metre boru ve içinde yaklaşık 5 bin litre mazot, ayrıca Suriye tarafına uzanan altı ayrı yerde toplamı 3 bin metre uzunluğunda boru ve içinde 15 bin litre mazot tespit edildiği ifade edildi. Ayrıca yine aynı bölgenin Şht. Çvş. M. Özeker Hudut Karakolu sorumluluk sahasında, toprağın derininden geçirilen ve akaryakıt kaçakçılığında kullanılacağı değerlendirilen 5 ayrı yerde 1000 metre boru ve içinde yaklaşık 2000 litre mazot, yine 3 ayrı yerde Suriye tarafına uzanan toplam 500 metre uzunluğunda boru ve içinde 1000 litre mazot tespit edildiği duyuruldu.

Hatay Valiliği, Hatay İl Jandarma Komutanlığı ile Reyhanlı Cumhuriyet Savcılığına konu hakkında bilgi verildiği ve bahse konu borular ve mazotun, Reyhanlı Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile imha edildiği kaydedildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER