ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Şubat 2013 Cuma 21:14

Akarsu'nun evine taziye ziyareti


ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, ülkesinin büyükelçilik binasının girişinde meydana gelen patlamada hayatını kaybeden Mustafa Akarsu'nun Batıkent'teki evine taziye ziyaretinde bulundu.

Eşinin de katıldığı ziyaret sonrası gazetecilere Türkçe açıklama yapan Riccardone, ''Kahraman'' olarak nitelediği Mustafa Akarsu'nun ailesine taziye ziyaretinde bulunduklarını söyledi.

''Kahraman Mustafa Akarsu'nun ailesine bu akşam taziye, başsağlığı dilemek için geldik'' diyen Ricciardone, ''Hepimiz çok üzüldük. Ailesinin üzüntüsünü paylaşıyoruz ki dost Mustafa, büyük bir kahramandı. Hepimizi bugün kurtardı. Allah bilir o olmasaydı, kaç kişi hayatını kaybetmiş olabilirdi. Ben tekrar hizmeti için Allah'a teşekkür ediyorum'' ifadesini kullandı.

Açıklamasına daha sonra İngilizce devam eden Ricciardone, ''Ne diyeceğimi bilemiyorum. Alileye neler söyleyeceğimi bilemedim. Mustafa, çok büyük bir güvenlik görevlisi Türklerin ve Amerikalıların hayatını kurtardı. Ailenin acısını paylaşıyorum'' diye konuştu.

Bu arada, Akarsu'nun Kızılcahamam'da yaşayan anne ve babasının da oğullarının evine geldiği ve taziyeleri kabul ettiği belirtildi.

Kızılcahamam Kaymakamı Mustafa Çit ve Belediye Başkanı Coşkun Ünal da Akarsu'nun evine taziye ziyaretinde bulundu.

Öte yandan, iki çocuğu bulunan Akarsu'nun 22 yıldır ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nde görev yaptığı ve yaklaşık 4 ay sonra emekli olacağı öğrenildi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER