ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Şubat 2013 Cumartesi 17:00

Akarsu son yolculuğuna uğurlandı

Akarsu son yolculuğuna uğurlandı

ABD Ankara Büyükelçiliği'ne yapılan saldırıda yaşamını yitiren güvenlik görevlisi Mustafa Akarsu, toprağa verildi.


Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Ankara Büyükelçiliği'nin girişindeki patlamada hayatını kaybeden güvenlik görevlisi Mustafa Akarsu son yolculuğuna uğurlandı.

Patlamanın ardından Adli Tıp Kurumu'nda otopsi yapılan Mustafa Akarsu'nun cenazesi, bugün saat 13.45'te akrabaları Murat Akarsu ve Ali Akyol'a verildi. Akarsu'nun Kızılcahamam'daki baba ocağı Türk bayrakları ile süslendi. Babası ve annesinin yaşadığı Karşıyaka Mahallesi'ndeki eve Mustafa Akarsu'nun yakınları taziye ziyaretinde bulundu.

Yakınları tarafından Akarsu'nun cenazesi Kızılcahamam'da Aşağı Merkez Camii'ne getirildi. Burada ikindi vaktinde kılınan cenaze namazının ardından Akarsu'nun naaşı defnedilmek üzere ilçe mezarlığına götürüldü. Akarsu'nun tabutu akrabaları ve hemşehrilerinin tekbirleri arasında mezarlığa kadar taşındı. Cenazede Akarsu'nun oğlu Sami, babasının tabutu başında uzun süre gözyaşı döktü.
        
Cenazeye Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, ABD Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone ve eşi Marie Ricciardone de katıldı. Büyükelçi Ricciardone camiden mezarlığa kadar eşi ile birlikte yürüdü. Akarsu'nun naaşı ilçedeki aile mezarlığına defnedildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER