ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 16:57

AK Parti'yi kızdıracak çıkış!

AK Partiyi kızdıracak çıkış!

Barış havasının hakim olduğu şu günlerde, BDP'li Emine Ayna tepki çekecek açıklamalarda bulundu.


BDP'li Emine Ayna, PKK'lı teröristlerin ölmesi sayesinde haklarını elde ettiklerini ve vekil olabildiklerini söyledi.

BDP Diyarbakır Milletvekili Emine Ayna, içinde bulunulan sürecin kamuoyunda 'Çözüm' ve 'Barış' şeklinde telaffuz edildiğini ancak isminin Öcalan'ın çabasıyla ölümleri durdurma süreci olarak algılanması gerektiğini söyledi.

BDP Milletvekili Emine Ayna, Viranşehir Belediyesi tarafından kurulan Kadın Dayanışma Merkezi'nin açılış töreninde konuştu.

PKK'LI TERÖRİSTLER ÖLEREK ALAN AÇMIŞ!

Öcalan'ın çözüm önerisinde; ölümlerin durması ve Kürt sorununun demokratik yollarla çözülmesini istediğini ifade eden Ayna şöyle konuştu:

"Öcalan bize de; 'gerilla ölerek size birçok alan açtı. Milletvekili yaptı, Belediye Başkanı yaptı, böyle kurumlara ve merkezlere sahip oldunuz' diyor.

Yine başkan Öcalan; 'Artık gerillanın üzerindeki yükü alın. Artık onlarda ölmesin' diyor. Artık demokratik mücadele verilmesini istiyor. İşte sürecin adı budur. Bunun için kimse bizi kandırmaya çalışmasın. Ne Başbakan ne de AK Parti bizi aptal yerine koymasın. Bu süreci başlatanın da ölümleri durduranın da Öcalan olduğunu biliyoruz. Başbakan bize bu süreci 'çözüm sürecidir' diyerek kandırmasın ve bizi oyalamasın. Çözüm süreciyse Başbakan atması gereken adımları atsın ve başta cezaevindeki BDP'li, KCK'lı, PKK'lı tüm tutsakları serbest bıraksın. Ayırım yapmadan tüm siyasi tutuklular serbest bırakmalı ve özgür olmalarının yolu açılmalıdır. Başbakan bunun yasal düzenlemesini yapmalıdır. Bu yasal düzenleme içinde anayasanın değişmesine gerek yoktur. İstese tek bir maddeyle; terörle mücadele yasasını kaldırarak bunu yarın yapabilir. Bu iş bu kadar basittir. Başkan Öcalan nasıl ölümlerin durması için ateşkes çağrısı yapıyorsa, Başbakan da fikirlerin yolunu açmalıdır.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER