ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ağustos 2013 Perşembe 21:49

AK Partili Kurnaz’dan Demirtaş’a ‘gereğini yap' çağrısı

AK Partili Kurnazdan Demirtaşa gereğini yap çağrısı


AK Parti İlkadım İlçe Başkanı İhsan Kurnaz, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın siyaseten kıramadığı bazı insanların ricası ile işe aldığı sonrada pişman olduğu personeller hakkında yaptığı açıklamayı eleştirdi. Kurnaz, “Belediye başkanı patrondur, gereğini yapmak senin görevindir." dedi.

AK Parti İlkadım İlçe Başkanı İhsan Kurnaz, Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın açıklamasını değerlendirdi. İlkadım Belediyesi’nde işe alınan personelin Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın bilgisi dahilinde alındığına dikkati çeken Kurnaz “ Belediye başkanı belediyenin patronudur. 4,5 yıl geçmiş seçim zamanında bunu söylenmesi belki değerlendirilmesi gereken bir şey. Siyaseten zor durumda kalarak hiç çalışmayan personele maaş ödeniyorsa bu doğru değil. O belediye personeline verilen maaşta tüyü bitmemiş yetimin hakkı var. İdarecilerin sorumluluğu büyüktür, bunu hukuk önünde hesap verilebilir anlamında söylemiyorum, öteki, tarafta hesap verme durumu da var. “dedi.

Belediye kaynaklarının vatandaşlardan alınan vergilerle oluştuğunu söyleyen Başkan İhsan Kurnaz, “Vatandaşlardan alınan vergilerle bunu hizmet olarak ilçeye yansıtamıyorsanız, çalışmayan personele maaş ödemesi yapılıyorsa yazıktır. Bu durumu belediye başkanı olarak bilip de gereğini yapmıyorsan çok vahim. Kendi teşkilatı baskı yapıyor olabilir onu bilemem. Buna 'hayır' diyecek olan başkanın kendisidir. AK Parti iktidara gelmeden önce siyasete halk tarafından duyulan güven çok alt seviyelerdeydi. AK Parti ile bu güven yükseldi. İnsanlar bu işlerden dolayı siyasete güvenmiyor. Siyaseten müsaade etmedikçe hiçbir kurum çalınamaz. Haksızlığa, yolsuzluğa, haksız kazanca dur diyecek kendisidir. Benim bilgim dışımda bunlar oldu bende gereğini yaptım dese anlarım. Vefa ile diyorsa bu daha da vahim derhal gereğinin yapılması lazım “diye konuştu.

2009'DAKİ SEÇİMİN PERDE ARKASI

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın göreve geldiği 2009 seçimlerini kendi içlerinde yaşanan iç çekişme nedeniyle kaybettiklerini açıklayan Kurnaz şunları kaydetti; “ Yüzde 1 oy alan parti bile 'bu seçimi alacağız' diye seçime giriyor, buna saygı duyuyoruz ve kendilerine başarılar diliyorum. AK Parti İlkadım’da açık ara birinci partidir. AK Parti son seçimde yüzde 55 oran ile 107 bin oy aldı. CHP 55 bin oy aldı. MHP 22 bin 500 oy aldı. MHP’nin oy oranı İlkadım Belediyesi’nin yıprandığını gösterir. Sizin hizmetlerinizle partinize güç katmanız gerekirdi. Önümüzdeki seçimlerde Allah'ın izni ile vatandaşa güvenerek söylüyorum 5 yıldır AK Parti hizmetinden mahrum kalan İlkadım’ı bu hizmetle buluşturacağız. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER