ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Nisan 2013 Cumartesi 12:39

AK Partili kadınlar saldırıya uğradı

AK Partili kadınlar saldırıya uğradı

AK Partili kadınlar, Adana’nın Kozan ilçesinde parti çalışmaları sırasında saldırıya uğradı.


Parti faaliyetleriyle ilgili çalışmalar sırasında Cumhuriyet Mahallesi Taştekin Sokak’ta Mehmet Emin K. adlı bir kişinin sözlü ve fiili saldırısına maruz kalan AK Parti Kozan İlçe Kadın Kolları Başkanı Yurdagül Boyraz, olayın faili Mehmet Emin K.’dan dan şikayetçi oldu. Hakaretten bir gün gözaltına alınan Mehmet Emin K., daha sonra savcılık tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

AK Parti Kozan İlçe Başkanı Yusuf Bilgili, Belediye Başkanı Kazım Özgan ve Kadın Kolları Başkanı Yurdagül Boyraz’ın da katıldığı bir basın toplantısı düzenleyerek saldırıyı kınadı.

"BAŞÖRTÜME ELİNİ UZATTI"

Toplantıda kendisine yapılan fili saldırıyı anlatan AK Parti Kozan İlçe Kadın Kolları Başkanı Yurdagül Boyraz,

“Partimizin kadın kolları mahalle çalışmaları kapsamında 24 Nisan Çarşamba günü saat 17.30 sıralarında bir hemşehrimizin adresini arıyorduk. Bu adres araması sırasında bir kişi tarafından önce partimize daha sonra şahsıma yönelik sözlü ve fiziki saldırı gerçekleşti. Saldırıyı gerçekleştiren kişinin başörtüme elini uzatması ve başörtümü çekiştirmesi kabul edilemez bir gerçek olduğundan bu olayı kamuoyu nezdinde paylaşmak istedim. Bu saldırı ile ilgili olarak adli süreç başlamıştır. Sonuna kadar davamın arkasında olacağım. Bu tür saldırılar bizleri çalışmalarımızdan alı koyamayacağı gibi daha azimli ve mücadeleci bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmemize vesile olacaktır. Olaydan sonra o şahıstan davacı oldum” dedi.

Poyraz sözlerinin sonunda, bu şahsın ben MHP’liyim diyerek saldırıda bulunmasını kınıyorum” diye konuştu.

"SALDIRILAR BİZİ YILDIRAMAZ"

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan ise, “Ben MHP’lilerin bu tür saldırı gerçekleştireceklerine inanmıyorum. Tabii bu konuda da ilçe başkanından gerekli açıklamayı bekliyoruz. Bizler de Kozan Belediyesi olarak gerçekleştirmiş olduğumuz birçok çalışmamızda bu tür saldırılara maruz kalıyoruz. Özellikle kentsel dönüşüm çalışmalarımızda personellerimize yönelik muhalefetin de katkıları ile saldırı gerçekleşmiştir. Ancak bu tür saldırılar bizleri ve partimiz teşkilatını yıldıramaz. Bizler bu saldırılara boyun eğmeyeceğimiz gibi daha çok çalışacağız” dedi.
 

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER