ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 22:25

AK Partili İpek: Gezi olayları AK Parti'ye tahammülü olmayanların saldırısıydı


AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, Türkiye'yi 10,5 yıldır yönettiklerini ve bu süreçte ülkenin her gün bir adım daha ilerlediğini kaydetti. İpek, "Gezi olayları AK Parti'ye tahammülü olmayanların saldırısıydı." dedi.

Elazığ'da AK Parti il meclis toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantıya AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, Ak Parti Elazığ Milletvekilleri Şuay Alpay, Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Faruk Septioğlu, Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Elazığ'ın Palu ilçesi AK Parti yetkilileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, AK Parti Elazığ İl Danışma Meclisi Toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin büyüyüp bölgesinde güç olmaya başladıktan sonra birilerinin rahatsız olduğunu dile getirdi.
İpek "10,5 yıl boyunca bütün seçimlerden başarıyla çıkmış bir iktidar olduklarını, geleceğini çok düzgün ve doğru planlayan bir iktidar olduğunu ve son seçimde almış olduğu yüzde 50'nin daha üzerinde bir oy oranı ile yeni seçimlere hazırlanan bir iktidarı hazmedemeyenlerin olduğunu belirtti.

"Gezi Parkı Olayları"

Gezi Parkı olaylarından 10 gün önce bazı yabancı ajansların canlı yayın araçları kiraladıklarını belirten İpek, olayların başlamasından sonra Uluslararası Af Örgütü hemen bir rapor düzenledi ve böyle bir raporun, yüz binlerce insanın öldüğü Suriye ile insanların katledildiği Mısır için hazırlanmadığını dile getirdi.

Taksim'de ki birkaç ağacın başka bir yere taşınması ile ,Türkiye'de çok büyük bir kargaşa varmış gibi vatandaşların işadamlarının etkilenmesine çalışıldığını kaydeden İpek: "Gezi olayları demokrasimize, AK Parti'ye olan desteğe tahammülü olmayanların planladıkları bir saldırıydı ve geçti gitti." dedi.

İpek, gezi olaylarından sonra ondan beklediği sonucu alamayanlar dağılıp gitti fakat rahat durmadılar.

Birkaç gün öncesine kadar uluslararası bir gazetede Türkiye'den bir kısım artist ve yazarın, ülke aleyhine yazılan yazıların altına imza attığını ifade eden İpek, "O imzayı atanlara açık bir şekilde söylüyorum; insanlıkla zerre kadar ilişkiniz varsa niçin Suriye'de katledilen, ölen insanlarla ilgili o The Times gazetesinde yer ayırtıp altına imza atmıyorsunuz." dedi.

İpek, "Türkiye'de yüzde 50 oy almış bir partiye karşı fütursuzca yer alındığını ve hizmetleriyle İstanbulluların gönlünü kazanmış, şiir yazdığı için hapse girmiş bir insandan, o kelimeyi kullanmak bile istemiyorum, hiçbir zaman, hiçbir şekilde diktatör olamaz." diye konuştu.

Konuşmaların ardından basına kapalı olan il meclis toplantısında, İpek ve beraberindekiler AK Parti Elazığ İl Teşkilatınca gerçekleştirilen iftara programına katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER