ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 17:59

AK Partili Belediye Başkanı'na hapis

AK Partili Belediye Başkanına hapis

Elazığ Belediye Başkanı Selmanoğlu'na hapis cezasına çarpıtıldı.


 Elazığ Belediye Başkaını Süleyman Selmanoğlu, görevi kötüye kullanmaktan 1 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası aldı. Aynı davada yargılanan 46 kişiden 44’ü de hapis cezasına çarptırıldı.

2005-2010 yıllara arasında gerçekleştirilen ihalelere fesat karıştırma, sahte evrak ve görevi kötüye kullanma gibi gerekçelerle haklarında 5 ile 12 yıl arasında değişen hapis cezası ile 46 sanık bugün Elazığ 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde duruşmaya çıktı. Karar duruşmasında Elazığ 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi' Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu'nu 'görevi zincirleme kötüye kullanma' suçlarından dolayı 1 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Davada 1 sanık serbest kalırken, diğer 44 sanık çeşitli cezalar aldı.

Duruşmaya gözlemci olarak CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün de katıldı. Düzgün, Elazığ Adliyesi önünde yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Mahkemenin kesin gördüğü suçlar var. Görevi kötü kullanmaktan belediye başkanı 1 yıl 10 ay 15 gün ceza aldı. İhaleye fesat karıştırma konusunda yeterli delil bulunamayabilir ancak görevini kötü kullanan bir belediye başkanı Elazığ’ı idare etmemelidir. İçişleri Bakanlığın ve Valiliğin gereğini yapması gerekiyor. Bu kişi bir an evvel görevi ehil kişilere teslim etmelidir. Elazığ bunu hak etmiyor ve derhal başkanlığı bırakmalıdır." 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER