ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 21:19

AK Partili Başer: Yozgat, üniversitesiyle bilimin kalbinin attığı şehir olacak

AK Partili Başer: Yozgat, üniversitesiyle bilimin kalbinin attığı şehir olacak


AK Parti Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat’ın her bakımında gelişimini sürdürdüğünü belirterek, Bozok Üniversitesi'yle birlikte ili bilimin kalbinin attığı şehir haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Milletvekili Yusuf Başer, beraberinde AK Parti Yozgat İl Başkanı Fahri Açıkgöz, Merkez İlçe Başkanı Musa Halıcı, İl Genel Meclis Üyesi Halil Türkmen’le birlikte Bozok Üniversitesi'ni ziyaret ederek, Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar ile bir araya geldi. Milletvekili Başer, Erdoğan Akdağ Kampüsü'nü, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar ile birlikte gezerek bilgi aldı. Başer, burada yaptığı açıklamada, Bozok Üniversitesi'nin teknik ve fiziki altyapı yönünden her geçen gün biraz daha geliştiğini belirterek, "2006 yılından 2011 yılına kadar Bozok Üniversitesi'nin kapalı kullanım alanı 142 bin metrekare idi. Şu an kredi yurtlar kurumu yeni yurt binası ve yeni eklenen binalarla birlikte bu ikiye katlandı. Üniversitemizin rektörlük hizmet binası, mühendislik ve mimarlık fakültesi binası, bin 200 kişilik öğrenci yurt binası şu an ihale aşamasına gelmekte olan tıp fakültemiz ve 200 yataklı araştırma uygulama hastanemiz, teknopark ve Erdoğan Akdağ Camii inşaatlar sürüyor." dedi.

Yozgat’ı bir üniversite şehri, bilimin kalbinin attığı bir şehir haline getirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Milletvekili Başer, "Tıp fakültemiz ve hastanemizle beraber Yozgat’ı bölgenin sağlık üssüne getirme arzusundayız. Yozgat insanı geçmişte olduğu gibi bugün de AK Parti'ye destek oluyor, güç veriyor. Biz de onun karşılığı olarak değil ama hizmet felsefemiz gereği biz Yozgat insanının emrinde olduğumuzu, hizmetinde olduğumuzu ve vermiş olduğumuz sözlerimizi de suya yazmıyoruz. Görmüş olduğunuz gibi eserlerimiz her bir noktada çığ gibi büyümeye devam ediyor. Üniversitemizin öğrencisi şu an 10 bin civarında yeni açtığımız eğitim fakültesi ve yeni bölümlerle birlikte bu sayı önümüzdeki eğitim öğretim yılında 12 bin’e çıkacaktır." diye konuştu.

Kampüsü ikiye bölen yolun kampus dışına alınması konusunda çalışmalar olduğunu söyleyen Milletvekili Başer, "Yeni yapılacak havaalanı, organize sanayi bölgesinden ve hızlı tren olduğu bölgede Atatürk yoluna çevre yolu projemiz var. Bu proje ile birlikte kampus içerisindeki yol da kampus dışına alınacaktır." ifadelerini kullandı.

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, ziyaretlerinden dolayı Milletvekili Başer’e teşekkür ederek, "Milletvekilimiz Yusuf Başer Bey'in üniversitemizi ziyaretinden son derece memnun olduk. Üniversitemizde şu an yapılmakta olan inşaatlarımız, devam eden ve bitmek üzere olan inşaatlarımızı yerinde gördük, inceledik. Yozgat halkı, hayırseverler, siyasilerimiz, bürokratlarımız ve bütün Yozgatlı hemşehrilerimizin katkıları bizi son derece memnun ediyor. Onların katkıları olmadan bu yatırmaları gerçekleştirmemiz zaten mümkün değildi. Bu sayede üniversitemiz emsal üniversiteler arasında bir numara olduğunu söyleyebiliriz. 2000 yılından sonra kurulan 60 üniversite içinde de ilk 10‘un içindeyiz, çok daha iyi olacağına inanıyoruz. Katkılarından dolayı sayın milletvekillerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum." diye ifade etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER