ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Haziran 2014 Perşembe 16:04

Ak Parti'den bu fotoğrafa açıklama

Ak Partiden bu fotoğrafa açıklama

AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, Kılıçdaroğlu'nun CHP Grup Toplantısı'nda "Başörtülü bacımızı ne hale getirdiler" diyerek gösterdiği fotoğraf ve olay hakkında açıklama yaptı.


Hüseyin Çelik "ister başı açık ister kapalı olsun kim benim bacımı saçından tutup sürüklemişse o hareketin bana yapılmış olduğunu söylemek isterim. Havva Bir bacımıza da geçmiş olsun dilerim" dedi.

Hüseyin Çelik, düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

"Rize’nin İkizdere ilçesi, Şimşirli köyünde HES inşaatı var. Oradaki köylüler HES’in zarar verdiğini düşünerek protesto ediyorlar. Bu protestolar esnasında bazı vatandaşlarımızın dövüldüğü şeklinde de haberler geldi. Ben bunların bir kısmını da teyit ettim. Sayın Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında söylediği "Başörtülü bacını ne hale getirdiler" meselesine de değinmek istiyorum. İster başı açık, ister kapalı olsun, kim benim bacımı, saçını tutup yerden sürüklerse benim onurumu yerde sürüklemiş kabul ederim. Havva Bir hanımefendiye AK Parti adına geçmiş olsun dileklerimi ifade etmek isterim. Bundan dolayı yaralandıysa ben kendisinden ayrıca özür dilerim. İyi niyetli demokratik protesto hakkını kullanan herkes için bunu söylerim. "Ben köyümün suyunun akmasını istiyorum. HES, benim köyüme zarar verecek" diyorsa ve demokratik hakkını kulandıysa biz o insanları sahipleniriz. Yapılanların da hesabını sorarız. Nitekim Şimşirli köyündeki HES inşaatı da durdurulmuştur. Sayın Kılıçdaroğlu istedi diye değil, Sayın Başbakan’ın takip ettiği meseledir. Bu konuda gereken yapılmıştır.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER