ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Haziran 2014 Pazar 11:03

AK Parti Yalova'dan umutlu!

AK Parti Yalovadan umutlu!

AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararıyla yenilenen belediye başkanlığı seçimine ilişkin, olmulu sonuç beklediğini söyledi.


AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararıyla yenilenen belediye başkanlığı seçimine ilişkin, "Bizim açımızdan güzel bir sonuç bekliyorum" dedi.

Coşkun ile AK Parti Yalova Belediye Başkanı adayı Yakup Koçal, oylarını Atatürk İlkokulu'nda kullandı.
Okuldan ayrılırken gazetecilere açıklama yapan Coşkun, seçimin oldukça güzel ve huzurlu geçtiğini söyledi.
Kendileri için önemli olanın, bugüne kadar verdikleri mücadelenin sandığa doğru yansıması, barış ve huzur içinde, kavgasız, gürültüsüz, kardeşlik anlayışıyla seçimin sonuçlanması olduğunu dile getiren Coşkun, şunları kaydetti:

"Bütün tedbirlerimizi aldık. Şüphe yok ki diğer partiler de tedbirlerini aldı. Gezdiğim kadarıyla hiçbir sıkıntı yok. Sadece bir arkadaşımızın kalp krizi rahatsızlığı oldu. O bizi üzdü. Sandıklar açıldığında Yalova rahatlayacak. Tabii ara seçimler insanları yoruyor. İnsanlarımızı ve bizi rahatlatacak. Bizim açımızdan güzel bir sonuç bekliyorum."
Koçal ise seçimin, Yalova ve Türkiye için hayırlara vesile olmasını diledi.

Kalp krizi geçiren sandık görevlisi Ahmet Küçük'e (50) acil şifa temennisinde bulunan Koçal'a bir gazeteci, "Seçimde kısıtlanan kişilerin tekrar oy kullandığı yönünde bazı iddialar var. Bununla ilgili düşünceleriniz nedir?" sorusunu yöneltti.
Bu iddialardan haberdar olduklarını anlatan Koçal, "Seçmen kağıtları düzeltilmediği için onlara tekrar gitmiş ama sandık görevlilerine YSK tarafından bu kişilerin oy kullanmaması yönünde uyarı yapılmış" diye konuştu.

"Seçim sonrası bir tartışma bekliyor musunuz?" sorusuna ise Koçal, "Tartışmaya çıkacak kadar yakın farkla bir sonuç çıkacağını zannetmiyorum" yanıtını verdi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER